• 31.10 - informacja Dyrektora Szkoły
          • 31.10 - informacja Dyrektora Szkoły

          • Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 51 we Wrocławiu informuje, że 31 października 2022r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

            Zapewniamy opiekę uczniom, którzy w tym dniu muszą pojawić się w szkole.

            Obiadów w poniedziałek nie ma.

            Nie odbywają się także "godziny dostępności".

            Dyżury nauczycieli będą pełnione wyłącznie w budynku przy ul. Krępickiej, w godzinach - 7.00 – 17.00

            Dyrektor Szkoły

        • Kiermasz "Halloweenowa Dynia"
          • Kiermasz "Halloweenowa Dynia"

          • Z inicjatywy Rady Rodziców, dnia 27.10.2022, odbył się w naszej szkole kiermasz pod hasłem "Halloweenowa Dynia". Jego celem było zdobycie dodatkowych funduszy na doposażenie szkoły.

            Rodzice wraz z dziećmi przygotowali różnorodne przysmaki i ozdoby, które były sprzedawane na kiermaszu.
            Inicjatywa zakończyła sukcesem!

            Bardzo dziękujemy Rodzicom i Uczniom za zaangażowanie w przygotowania i sprzedaż oraz tym, którzy nabyli wyroby przyczyniając się do realizacji celu. :)

        • NOCNE CZYTANIE
          • NOCNE CZYTANIE

          • Co można robić w szkole nocą?

            Na przykład tosty …albo film reklamowy ulubionej książki. Można też z latarką i czytnikiem kodów qr poszukiwać ukrytych w ciemnych korytarzach bohaterów literackich, walcząc o zwycięstwo w grze terenowej.

            W takich niecodziennych okolicznościach znaleźli się uczniowie, których zaprosiliśmy na naszą cykliczną imprezę- Nocne czytanie.  Gdy było już całkiem ciemno, wyruszyliśmy na spacer z przygotowanymi wcześniej baśniowymi lampionami, których wystawę można obejrzeć w holu na ul. Kępickiej. Był też quiz literacki do baśni Andersena przygotowany przez uczniów. Dzieci zobaczyły szkołę w nowej odsłonie. Przez kilka godzin piątkowej nocy stała się nie tylko miejscem nauki, ale przede wszystkim świetnej zabawy i integracji z rówieśnikami.

            Do późnych godzin nocnych po szkole snuły się tajemnicze postacie z książką w ręku. Wszystkiemu bowiem przyświecał  szczytny cel: rozbudzanie w uczniach miłości do literatury oraz rozwijanie ich kompetencji czytelniczych.

        • Zbieramy TALENCIAKI
          • Zbieramy TALENCIAKI!

          • Nasza szkoła uczestniczy w programie "Szkoły pełne talentów". Talenciaki, które dostajecie za każde 50zł wydane na zakupy w Lidlu, można wrzucić do pudełka w holu szkoły na ul. Krępickiej. Można też samodzielnie zeskanować i wybrać z listy naszą szkołę.
            Zebrane punkty zamieniliśmy już na atrakcyjne pomoce dydaktyczne, takie jak:

            • dwa zestawy diatoniczne
            • dwa zestawy po 12 piłek skin-softi
            • chusta animacyjna 7m

            Mamy nadzieję, że będziecie dalej wspierać szkołę, zbierając TALENCIAKI.

            Pamiętajcie także, że każdy TALENCIAK to dodatkowa szansa dla szkół w loterii. A do wygrania atrakcyjne nagrody!
            Akcja trwa do 13.11.2022.
            Kochani, dziękujemy za już i prosimy o jeszcze! :)

        • Po spektaklu na jesiennym spacerze...
          • Po spektaklu na jesiennym spacerze...

          • Chcemy nauczyć dzieci kochać Wrocław - naszą małą ojczyznę, dlatego chętnie wybraliśmy się do Teatru Anima na spektakl "Legendy Wrocławskie".
            Przedstawienie ogromnie nam się podobało, a w drodze powrotnej odwiedziliśmy wiewiórki.
            Klasa 2d i 2c pozdrawiają z Parku Zachodniego...

        • Informacja dla rodziców 5 latków
          • Informacja dla rodziców 5 latków

          • DOTYCZY RODZICÓW 5 – LATKÓW W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

            Wysokość opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego uczniów objętych wychowaniem przedszkolnym do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym kończą 6 lat, w czasie przekraczającym 5 godzin dziennie wynosi 1,14 zł za każdą  rozpoczętą godzinę faktycznego pobytu dziecka w przedszkolu.

            UCHWAŁA NR LVII/1513/22 RADY MIEJSKIEJ WROCŁAWIA z dnia 15 września 2022 roku w sprawie ustalenia czasu bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki oraz wysokości opłaty za korzystanie z wychowania przedszkolnego w przedszkolach publicznych prowadzonych przez gminę. Uchwała  informuję iż od 1 października 2022 "ustala się opłatę w wysokości 1,14 zł za każdą rozpoczętą godzinę faktycznego pobytu dziecka w przedszkolu, uczniów objętych wychowaniem przedszkolnym do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym kończą 6 lat, w czasie przekraczającym wymiar określony w § 1 ust.1 niniejszej uchwały."

            Na pisemny wniosek rodziców zwalnia się z opłaty miesięcznej w zakresie opieki dzieci z rodzin wielodzietnych - tj. trzecie i każde następne dziecko. Rodzic zobowiązany jest do złożenia stosownego oświadczenia.

            uchwala_RM_LVII.1513.22.pdf

        • Debata przed wyborami do RSU
          • Debata przed wyborami do Rady Samorządu Uczniowskiego

          • Wczorajszą debatą oficjalnie rozpoczęła się kampania wyborcza do Rady Samorządu Uczniowskiego.

            Kandydaci: Zuzanna Materlak z VIIb, Michalina Zabrocka z Va, Karolina Pierzga z VIIId, Marysia Sobieraj z VIIIc, Ola Gul z VIIId, Magda Bal z VIc oraz Kuba Kunicki z VIIIf odpowiadali na liczne pytania przedstawicielek Samorządu oraz uczniów zgromadzonych na widowni. Padały mądre i ciekawe odpowiedzi, które zapowiadają zaciekłą walkę o miejsca w RSU.

            Życzymy powodzenia kandydatom i czekamy na wyniki wyborów, które odbędą się we wtorek 18.10

        • Warsztaty "Koduj z Gigantami" we Wrocławiu już za nami
          • Warsztaty "Koduj z Gigantami" we Wrocławiu już za nami!

          • Największe bezpłatne warsztaty programistyczne "Koduj z Gigantami” we Wrocławiu już za nami!

            We wrześniu dzieci i młodzież z całej Polski postawili pierwsze kroki w programowaniu w ramach największych warsztatów programistycznych “Koduj z Gigantami”. W bezpłatnych zajęciach 11. już edycji wydarzenia wzięło udział prawie 20 000 osób, w tym także młodzi mieszkańcy miasta Wrocław. Od 3 do 25 września uczestnicy warsztatów poznali podstawy programowania i zasady bezpiecznego korzystania z sieci.

            Wrocław to jedno z ponad 100 miast w całej Polsce, w którym już najmłodsi mogli spróbować swoich sił w programowaniu, dzięki prowadzonej bezpłatnej akcji edukacyjnej “Koduj z Gigantami”. W trakcie warsztatów, dzieci i młodzież w wieku od 7 do 19 lat poznały popularne środowiska i języki programowania. Patronat honorowy nad akcją objęli m.in. Minister Edukacji i Nauki, Centrum GovTech, Sekretarz Stanu w KPRM ds. Cyfryzacji Janusz Cieszyński, NASK, ORE  oraz liczni włodarze miast, w tym Prezydent Miasta Wrocławia- Jacek Sutryk.

            Jest wiele powodów, aby rozpocząć przygodę z kodowaniem już od najmłodszych lat. Nauka programowania to nie tylko rozwój umiejętności cyfrowych, ale możliwość rozwinięcia kreatywnych umiejętności, a także logicznego i analitycznego myślenia. Zajęcia te mają dobry wpływ na ćwiczenie wyobraźni czy samodzielne radzenie sobie z problemami. Jest to też zdobywanie umiejętności, które w przyszłości otworzą furtkę do jednej z najbardziej perspektywicznych branży, jaką jest branża IT i jej pokrewne. Organizowane cyklicznie warsztaty „Koduj z Gigantami” są właśnie okazją ku temu, aby zdobyć te kompetencje, stawiając pierwsze kroki w świecie programowania.

            Ponieważ przekrój wiekowy uczestników jest dość spory, organizatorzy zajęć “Koduj z Gigantami” dostosowali program wydarzenia tak, aby był atrakcyjny i wartościowy  dla dzieci i młodzieży w każdym wieku.

            Młodsi uczestnicy warsztatów mający 7-9 lat wzięli udział w zajęciach z programowania w środowisku Scratch oraz w świecie popularnej i lubianej przez nich gry Minecraft. Nieco starsze dzieci w wieku 10-12 lat mogły natomiast wybrać naukę programowania bloczkowego w Scratchu lub poznać tajniki tworzenia aplikacji mobilnych w środowisku App Inventor. W przypadku warsztatów online, uczestnicy do wyboru mieli także warsztaty z budowania stron internetowych. Zajęcia okazały się niezwykle angażujące, zwłaszcza dzięki połączeniu nauki z elementami zabawy.

            Starsi uczestnicy warsztatów mieli zaś okazję poznać języki programowania, w których na co dzień kodują zawodowi programiści i które należą do najpopularniejszych języków stosowanych obecnie w branży IT, czyli C# i Python.

            Każdy z uczestników otrzymał dostęp do platformy Discord, na której mogli się komunikować ze sobą i trenerami, nawiązywać relacje w swoich grupach rówieśniczych oraz wymieniać się projektami stworzonymi w trakcie akcji.

            11. edycja warsztatów programistycznych odbyła się pod hasłem cyberbezpieczeństwo. Oprócz programowania i wiedzy z zakresu nowych technologii, organizatorzy zwrócili uwagę na bardzo aktualne dziś zagadnienie, jakim są właśnie hakerzy i cyberataki. W trakcie zajęć, uczestnicy poznawali zatem nie tylko środowiska i języki programowania, ale także uczyli się jak stworzyć mocne i bezpieczne hasła, tworząc własny generator haseł, dowiedzieli się na czym polega phishing i jak rozpoznać fałszywe strony, aby nie paść ofiarą przestępczości w sieci oraz jak świadomie i bezpiecznie korzystać z Internetu.

            Wiedzę na temat cyberbezpieczeństwa mogli zdobyć także rodzice uczestników, którzy otrzymali treściwy e-book “Jak nie dać się Cyber zbójom” przygotowany wspólnie z firmą Sekurak oraz czasopismem Programista Junior, a także mogli wziąć udział w bezpłatnym webinarze poświęconym bezpieczeństwu w sieci, które prowadził trener Gigantów Programowania.

            Organizatorem warsztatów „Koduj z Gigantami” jest największa w Polsce szkoła programowania dla dzieci i młodzieży „Giganci Programowania”. Szkoła od przeszło 7 lat prowadzi zajęcia w miastach w całej Polsce w formule stacjonarnej, a także online. Ponad 40 autorskich kursów przeznaczonych jest dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 19 lat.

            Kolejna edycja bezpłatnych warsztatów odbędzie się już w lutym 2023 roku.  Dzieci i młodzież w całej Polsce, także we Wrocławiu, które nie wzięły udziału w obecnej akcji, a chcą poczuć się jak programiści, będą mogły wspólnie z trenerami Gigantów Programowania odkrywać tajniki kodowania już w okresie ferii zimowych.

            Więcej informacji o bezpłatnych akcjach oraz kursach programowania można znaleźć na stronie: www.giganciprogramowania.edu.pl.

        • Dzięki "Empiriuszowi" można poczuć się jak w laboratorium
          • Dzięki "Empiriuszowi" można poczuć się jak w laboratorium

          • Uczniowie podczas lekcji zastanawiali się wielokrotnie jak w rzeczywistości wyglądają laboratoria chemiczne i jakie to uczucie pracować w takim miejscu. 

            Od pewnego czasu uczniowie, zakładając gogle wirtualnej rzeczywistości, mogą poczuć się przez chwilkę jak we współczesnym laboratorium chemicznym. Dla uczniów to nie lada gratka. Dzieci bardzo szybko opanowują obsługę "Empiriusza", radzą sobie z tym naprawdę świetnie. Wykonywanie doświadczeń z „Empiriuszem” jest bardzo emocjonujące, ale nawet gdy doświadczenie się nie uda, można bez problemu zacząć od początku.

            Oczywiście podczas wykonywania doświadczeń nie obyło się bez potłuczenia szkła i wylania zawartości zlewek czy probówek, ale na szczęście w wirtualnym laboratorium wszystko odbywa się w sposób całkowicie bezpieczny.

            Nauczycielka chemii

            Edyta Andrzejak-Janusz

            #LaboratoriaPrzyszlosci

        • Rozwijanie kreatywności poprzez sztukę
          • Rozwijanie kreatywności poprzez sztukę

          • Sztuka pozwala na rozwijanie kreatywności, podejmowanie samodzielnych działań, wprowadzanie pojęć z zakresu perspektywy czy relacji i myślenia przestrzennego.

            Ponadto uczy cierpliwości, dokładności, pozwala odkrywać własne możliwości... – to właśnie i jeszcze wiele więcej doświadczają nasi uczniowie podczas działań plastycznych przy wykorzystaniu wyposażenia udostępnionego w ramach Laboratoriów Przyszłości – są już pierwsze efekty ich działań!

            #LaboratoriaPrzyszlosci

  • Galeria zdjęć

      brak danych
  • Biuletyn informacji publicznej