• Rada Samorządu Uczniowskiego od wielu lat organizuje cyklicznie liczne imprezy ogólnoszkolne oraz zadania uczące kreatywności i integrujące społeczność uczniowską, między innymi Ligę Klas.

W jej ramach uczniowie ze wszystkich klas rywalizują ze sobą, wykonując poszczególne zadania, przez cały rok szkolny. W zeszłym semestrze mieli za zadanie przygotować: postać Króla Liściaków, kartkę z okazji Dnia Życzliwości czy zimowy wystrój klas.
        W ramach Ligi Klas przeprowadzana jest także konkurencja- kolor miesiąca.

Wiele imprez przygotowywanych przez RSU weszło już na stałe do tradycji szkolnej są to między innymi:

• Otrzęsiny klas czwartych (w 2017 roku zorganizowane pod hasłem "Bitwa Kreskówek"),
        • Dzień Życzliwości, tym razem tworzyliśmy Życzliwkowo- miasto ludzi życzliwych,
        • szkolny Mam Talent,
        • zajęcia sportowe z okazji Dnia Chłopaka i Dnia Kobiet.

Rada Samorządu Uczniowskiego przeprowadza także liczne akcje charytatywne: zorganizowała, na terenie szkoły, zbiórkę artykułów pierwszej potrzeby dla Polaków mieszkających na Kresach Wschodnich oraz przeznaczyła pieniądze, uzyskane ze sprzedaży produktów w samorządowej kawiarence, na rzecz Fundacji W Związku z Rakiem.

Wszystkie działania Samorządu Szkolnego ukierunkowane są przede wszystkim na integrację społeczności uczniowskiej i promocję placówki w środowisku lokalnym.