• Programowanie z Photonem

• Robot Photon jest narzędziem dydaktycznym, zaprojektowanym z myślą o wspieraniu rozwoju i kreatywności uczniów w każdym wieku. Nasze roboty zostały zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

W maju uczniowie programowali z Photonami - podzieleni na grupy mieli zaprogramować trasę autonomicznego pojazdu, który miał poruszać się po wymyślonej przez nich trasie.

Trzeba przyznać, że wykonali to zadanie znakomicie, współpracując ze sobą i dobrze się przy tym bawiąc.

• I już po egzaminach.
          • I już po egzaminach....

• Egzamin ósmoklasisty 2023 dobiegł końca.  W tym roku szkolnym, w naszej szkole, do egzaminów przystąpili uczniowie z siedmiu oddziałów klas ósmych. Od 23 do 25 maja zmierzyli się oni z zadaniami z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przed egzaminami nastroje były różne od skupienia, poprzez odrobinę strachu i niepewności, do pozytywnego myślenia i uśmiechu na twarzy.

Po egzaminie, kiedy emocje opadły, wielu uczniów jest zadowolonych i w dobrych nastrojach, przewidując osiągnięcie dobrych i bardzo dobrych wyników.

• Egzamin ósmoklasisty - dni wolne

• Uwaga !

W czasie egzaminów ósmoklasisty w dniach 23, 24, 25 maja 2023r. zgodnie z obowiązującymi przepisami, uczniowie klas I – VII nie mają lekcji (zajęć dydaktyczno – wychowawczych).

Uczniowie, którzy będą musieli w te dni przyjść do szkoły zostaną objęci opieką.

W czasie egzaminów nie ma również wydawania obiadów.

• Obchody Dnia Ziemi 2023

• W tym roku w obchodach Dnia Ziemi uczestniczyli uczniowie klas I-VIII.

Uczniowie klas młodszych mieli do wykonania plakat pt.: Kodeks Małego Ekologa oraz pracę Eko - drzewo z dowolnych materiałów. Prace wszystkich klas, które wzięły udział w aktywności były bardzo staranne i ciekawe.

Natomiast klasy IV - VII miały za zadanie wykonać plakat tematyczny, który zawierał kilka punktów do opracowania. Klasy VIII otrzymały zadanie najtrudniejsze- pokazanie życie człowieka w środowisku czystym i zanieczyszczonym.

Oprócz tego każda klasa miała przygotować okrzyk ekologiczny - niektóre były naprawdę zaskakujące i bardzo kreatywne.

W trakcie aktywności był także przeprowadzony krótki test ekologiczny, który wyłonił prawdziwych pasjonatów ekologii i zagadnień z nią związanych.

Obchody Dnia Ziemi uświetnił apel oraz przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy 5a.

Serdecznie gratulujemy wszystkim klasom przygotowania pięknych i oryginalnych plakatów oraz dziękujemy za zaangażowanie w trakcie obchodów święta Naszej Planety.

Adriana Chudzicka

Monika Podlaska

Martyna Wermińska

Sylwia Hucik

• WROCŁAWSKA MŁODZIEŻ RECYTUJE WROCŁAWSKICH POETÓW

• Z ogromną radością informujemy, że dwie uczennice naszej szkoły stanęły na podium XXII Powiatowego Konkursu "Wrocławska młodzież recytuje wrocławskich poetów". Obie zajęły II miejsce.

Zuzanna Lewera z klasy IVb w kategorii klas II-IV zaprezentowała wiersz Andrzeja Waligórskiego pt „Kariera Marysi”, a Hanna Zaczkiewicz z klasy VIIIa w kategorii klas V-VIII wyrecytowała „Odnaleźć samego siebie” Tadeusza Różewicza.

Gratulujemy dziewczynom wspaniałych występów.

• Czas na książkę
          • "Czas na książkę"

• W dniu 16.05.2023, w OPT Zamek odbył się finał akcji "Czas na książkę", zorganizowany przez Partnerstwo lokalne dla Leśnicy i okolic.

Wzięło w niej udział 13 placówek oświatowych. Tematem tegorocznej akcji był: Bajkowy Wrocław - legendy.

W pierwszym etapie instytucje przygotowały plakaty opowiadające o wybranych legendach Wrocławskich.

W drugim etapie spotkaliśmy się w bajkowym korowodzie i obejrzeliśmy spektakl Teatru na Ostrowie - "Legendy Wrocławia". W podziękowaniu wszyscy dostali pamiątkowe dyplomy. Było wesoło i kolorowo.

• Rajd Szlakami Zabytków i Miejsc Upamiętnionych

• 9.05.2023r. został przeprowadzony po raz XXIX tradycyjny Rajd Szlakami Zabytków i Miejsc Upamiętnionych organizowany przez Koło Przewodników Rzepiór z okazji rocznicy wyzwolenia Wrocławia.

W rajdzie wzięło udział 8 osób z naszej szkoły. Byli to uczniowie klas: 5a i 8e.

W tym roku uczestnicy poznali „Golgotę Wschodu”, ekspozycję upamiętniającą losy Polaków zesłanych przez Sowietów na Syberię w czasie II wojny światowej. Wystawa była bardzo ciekawa.

Następnie zwiedziliśmy Zajezdnię Tramwajową Dąbie i poznaliśmy jej historię od powstania do dnia dzisiejszego.

• XX Dolnośląski Konkurs Ekologiczny
          • XX Dolnośląski Konkurs Ekologiczny- nasz sukces

• 28 kwietnia 2023 r.  w Szkole Podstawowej nr 109 we Wrocławiu odbył się finał XX Dolnośląskiego Konkursu Ekologicznego.

W finale wzięło udział 5 szkół, które zostały wyłonione w I etapie konkursu. Naszą szkołę w finale reprezentowały uczennice klasy 8f: Martyna Bogucka - Łączyna, Karolina Nowak oraz Zuzanna Cieślak.

Podczas finału uczennice odpowiadały na 12 pytań konkursowych oraz prezentowały wcześniej przygotowane przedstawienie pt.: Alternatywne źródła energii. W przedstawieniu, oprócz naszych finalistek, wystąpili uczniowie klasy 5a oraz 8f.

Komisja konkursowa, pod przewodnictwem pani prof. Doroty Richter, przyznała naszej drużynie II miejsce. Jest to ogromny sukces naszej szkoły.

Gratulujemy uczennicom i zachęcamy innych uczniów SP51 do udziału w przyszłorocznym konkursie.