• Informacja dla rodziców 5 latków

• DOTYCZY RODZICÓW 5 – LATKÓW W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

Wysokość opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego uczniów objętych wychowaniem przedszkolnym do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym kończą 6 lat, w czasie przekraczającym 5 godzin dziennie wynosi 1 zł za każdą rozpoczętą godzinę faktycznego pobytu dziecka w przedszkolu.

UCHWAŁA NR IX/222/19 RADY MIEJSKIEJ WROCŁAWIA z dnia 16 maja 2019 roku w sprawie ustalenia czasu bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki oraz wysokości opłaty za korzystanie z wychowania przedszkolnego w przedszkolach publicznych prowadzonych przez gminę. Uchwała  Rady Miejskiej Wrocławia nr IX/222/19 z dnia 16 maja 2019 roku, zmieniającej uchwałę nr L/1187/18 Rady Miejskiej Wrocławia w sprawie ustalenia czasu bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki oraz wysokości opłaty za korzystanie z wychowania przedszkolnego w przedszkolach publicznych prowadzonych przez gminę, uprzejmie informuję iż od 1 września 2019 "ustala się opłatę w wysokości 1 zł za każdą rozpoczętą godzinę faktycznego pobytu dziecka w przedszkolu, uczniów objętych wychowaniem przedszkolnym do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym kończą 6 lat, w czasie przekraczającym wymiar określony w § 1 ust.1 niniejszej uchwały."

Na pisemny wniosek rodziców zwalnia się z opłaty miesięcznej w zakresie opieki dzieci z rodzin wielodzietnych - tj. trzecie i każde następne dziecko. Rodzic zobowiązany jest do złożenia stosownego oświadczenia.

• ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE - ROZPOCZĘCIE ROKU

• Drodzy Rodzice,

w dniu 1 września zapraszamy wraz z dziećmi na spotkanie powitalne o godz. 9:30 w małej sali gimnastycznej. Prosimy, aby dzieci były ubrane na galowo. Ze względów epidemiologicznych prosimy, aby dziecku towarzyszył tylko jeden opiekun. Podczas spotkania zostaną Państwu przekazane najważniejsze sprawy organizacyjne, a dzieci wezmą udział w krótkich zajęciach integracyjnych.

Informujemy, że w tym dniu dzieci mogą przebywać w oddziałach przedszkolnych w godzinach 7:00-17:00.

Serdecznie zapraszamy!