• Wrocławski Budżet Obywatelski

• Ruszyła 11 edycja WBO, głosować można łącznie na dwa projekty - jeden osiedlowy i jeden ponadosiedlowy.

Aby dany projekt mógł wygrać, musi zdobyć minimum 100 głosów.

Nie ma określonej górnej liczby projektów, które wygrają i zostaną zakwalifikowane do realizacji. Za zwycięskie zostaną uznane te, które zdobędą największe uznanie – aż do wyczerpania puli środków na tegoroczny WBO.

Zachęcamy Państwa do głosowania na dwa projekty:

projekt ponadosiedlowy nr 202 Na zielono, na sportowo! - edycja 2 - opis TUTAJ

projekt osiedlowy nr 273 Stabłowicka Wyspa Rodos - opis TUTAJ

Link do strony głosowania TUTAJ

Można zagłosować do 9.10.2023r.

• Debata i wybory do SU

• W miniony czwartek i piątek uczniowie klas IV - VIII mieli okazję doświadczyć wagi i roli demokracji, jako sposobu organizacji życia społecznego. Mogli poczuć, że podejmowane decyzje zależą także od nich...

Dzień przed wyborami do Rady Samorządu Uczniowskiego odbyła się debata wyborcza kandydatów ubiegających się o miejsce w niej. W wydarzeniu wzięli udział kandydaci: Piotr Sobota z klasy VIIa, Paulina Wargacka i Konrad Kalandyk z VIIc, Lena Stefańczak i Miłosz Ryng z klasy Ve, Zofia Kołodziejczyk z Vc, Iga Galasińska z IVd oraz Aleks Oborski z VIb.

Pretendenci mogli zaprezentować swój program wyborczy, działania i motywacje, które decydowały o starcie w wyborach. Wypowiedziom kandydatów przysłuchiwali się przedstawiciele klas, mogli oni także zadawać pytania. Trzeba przyznać, że wywiązała się ciekawa dyskusja na temat propozycji kandydatów i sposobów ich realizacji.

Dzień później, w piątek, odbyły się wybory. Wszyscy uczniowie klas IV - VIII mogli oddać swój głos na kandydata, którego popierali. Do Rady Samorządu Uczniowskiego weszli Piotr Sobota, Paulina Wargacka, Konrad Kalandyk, Lena Stefańczak i Miłosz Ryng. Dołączają do dziewczyn pracujących już wcześniej: Michaliny Zabrockiej i Judyty Sosnowskiej.

Mamy nadzieję, że wydarzenia te były cenną lekcją demokracji dla naszej społeczności.

• Narodowe czytanie "Nad Niemnem"

• Narodowe czytanie to polska akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej, zapoczątkowana w 2012 roku.

W tym roku wybrano powieść pozytywistyczną Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”. Uczniowie naszej szkoły pod okiem polonistów i wychowawców przygotowali inscenizacje, żywe obrazy a także, premierowe w tym roku szkolnym, słuchowisko radiowe.

Po audycji nadawanej prosto z dworu, gdzie na globusa cierpiała pani Emilia i w którym pan Teofil  arbuza dostał, korytarzami szkolnymi przeszła parada pań i panów jako żywo wyjętych z książki Elizy Orzeszkowej. Obok Korczyńskich, Kirłów i Różyca w paradzie wzięli udział przedstawiciele zubożałej szlachty Bohatyrowiczów.

Po zeszłorocznych "Balladach i romansach" Mickiewicza w przyszłym roku czeka nas "Kordian" Juliusza Słowackiego. Czy będziemy z nim na Mont Blanc? Zobaczymy. Pomysłów nam nie brakuje.

Próby słuchowiska

Fragment słuchowiska

• Czy magnes przyciąga magnez?

• Uczniowie klasy 4c wzięli udział w zajęciach "Czy magnes przyciąga magnez?"

Warsztaty odbyły się w Łukasiewicz - PORT Ogrody Doświadczeń w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.

Uczniowie dowiedzieli się m.in. dlaczego magnes przyciąga tylko wybrane przedmioty, czy magnes i magnez to jest to samo, na czym polega magnetyczna lewitacja i co kryje się pod pojęciem ferrofluid.

To były bardzo ciekawe warsztaty.

• Święto Szkoły

• 14 września obchodziliśmy Święto Szkoły.

We wszystkich klasach odbyły się zajęcia z wychowawcami tematycznie związane z postacią Patrona Szkoły - Jana Pawła II.

Uczniowie klas młodszych uczestniczyli w zajęciach sportowych na boisku szkolnym, musieli pokonać m.in. tor przeszkód.

Uczniowie klas 4 - 8 wzięli udział w biegach przełajowych zorganizowanych w Parku Leśnickim.

Zwycięzcom rozdano medale.

• Udział nauczycieli w konferencji eTwinning

• W sobotę, 9 września, nauczyciele naszej szkoły - p. Rozalia Dziedzic i p. Piotr Łąk wzięli udział w regionalnej konferencji eTwinning "Synergia eTwinning i Erasmus+".

Konferencja odbyła się w SP 9 w Dzierżoniowie. Nauczyciele oraz uczniowie tej szkoły opowiadali o swoim doświadczeniu w realizacji i udziale w projektach eTwinning i Erasmus.

Dla naszych nauczycieli była to cenna wymiana doświadczeń.

• eTwinning – chwalimy się
          • eTwinning – chwalimy się :)

• Miło nam poinformować, że Pani Rozalia Dziedzic – nauczycielka języka angielskiego, zdobyła 3 Krajowe Odznaki Jakości za realizację projektów eTwinning.

Jak czytamy na stronie etwinning.pl celem przyznawania Krajowej Odznaki Jakości jest wyróżnienie nauczycieli i szkół, których działania w ramach eTwinningu reprezentują wysoki poziom.

Dla nauczycieli jest to uznanie ich pracy, dla uczniów to większa motywacja do prowadzenia zaplanowanych działań, a dla szkoły – publiczne potwierdzenie zaangażowania i dążenia do jakości oraz otwartość na współpracę europejską.

Serdecznie gratulujemy Pani Rozalii Dziedzic zdobycia aż trzech Odznak Jakości!

Jeżeli chcecie więcej informacji o realizacji wyróżnionych projektów eTwinning w naszej szkole zapraszamy do zakładki ETwinning

• Zbieramy TALENCIAKI

• Nasza szkoła ponownie dołączyła do kampanii „SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW” realizowanej przez firmę Lidl.

Aby otrzymać Talenciaka należy zrobić zakupy za min. 50 zł, zawierające owoc lub warzywo, następnie możecie przekazać go naszej szkole na kilka sposobów:

• skanując telefonem kod QR znajdujący się na Talenciaku;
            • wchodząc na stronę, gdzie zarejestrowana jest NASZA SZKOŁA i tam przepisać kod alfanumeryczny z Talenciaka;
            • wrzucając Talenciaki do skrzynki znajdującej się w holu szkoły przy ul. Krępickiej lub przy ul. Eluarda

Klienci będą mogli otrzymać Talenciaki za zakupy w sklepach Lidl do 05.11.2023.

Zachęcamy do udziału w tej akcji.