• Szkoła Podstawowa nr 51 im. Jana Pawła II uzyskała dotację z Unii Europejskiej na projekt „Pierwsze kroki w stronę odpowiedzialności za środowisko”.

W ramach projektu uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy administracyjni będą uczestniczyli w mobilnościach zagranicznych, aby zwiększyć swoje kompetencje zawodowe i znajomość języka angielskiego. Ponadto w trakcie trwania mobilności skupimy się na kwestiach ochrony przyrody w środowisku lokalnym. Chcemy również zdobyć wiedzę i doświadczenie w realizacji projektów, aby starać się o uzyskanie akredytacji programu Erasmus+.

Nauczyciele i pracownicy administracyjni będą uczestniczyli w projekcie poprzez obserwację pracy w placówkach zagranicznych (job shadowing) w Hiszpanii oraz Turcji oraz będą uczestniczyli w kursach specjalistycznych we Włoszech, Cyprze oraz Malcie.

Uczniowie będą uczestniczyli w grupowych mobilnościach uczniów w Hiszpanii oraz we Francji.

Efektem projektu będzie lepsze zrozumienie form ochrony lokalnej przyrody, zwiększenie kompetencji językowych i zawodowych uczniów, nauczycieli i pracowników administracyjnych szkoły oraz przygotowanie wniosku dotyczącego akredytacji programu Erasmus+.

Wartość projektu : 252 878,70 zł

Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 208 675,50 zł