• Źródło finansowania

Program jest finansowany z środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, w postaci środków finansowych, dla jednostek samorządu terytorialnego będących organami prowadzącymi publiczne szkoły podstawowe dla dzieci i młodzieży lub publiczne szkoły artystyczne realizujące kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej.

Program realizowany jest na podstawie Uchwały nr 129 Rady Ministrów z dnia 29 września 2021 r. w sprawie wsparcia na realizację inwestycyjnych zadań jednostek samorządu terytorialnego polegających na rozwijaniu szkolnej infrastruktury – „Laboratoria przyszłości”.

Opis programu

W ramach programu „Laboratoria przyszłości” wsparcie zostało przeznaczone na zakup wyposażenia stanowisk do pracy narzędziowej, sprzętu, narzędzi, elektronarzędzi, materiałów, innych przedmiotów i pomocy służących rozwijaniu umiejętności podstawowych i przekrojowych dzieci i młodzieży.

Środki finansowe otrzymane w ramach programu

Szkoła Podstawowa nr 51 im. Jana Pawła II we Wrocławiu w ramach programu „Laboratoria przyszłości” otrzymała wsparcie w postaci środków finansowych w łącznej wysokości 242 400 zł.

Informacja o zakupionym sprzęcie w ramach programu

Sprzęt zakupiony przez szkołę w roku 2021 [PDF]

Pozostałe 40 % przyznanych środków zostanie przeznaczone na zakup dodatkowego wyposażenia z katalogu programu Laboratoria Przyszłości do dnia 31 sierpnia 2022 r.

Zakupione wyposażenie jest wykorzystywane do realizacji podstawy programowej w obu etapach edukacyjnych z uwzględnieniem zaspokojenia dydaktycznych potrzeb uczniów w oparciu o wszechstronny dobór treści oraz metod i najnowocześniejszych środków dydaktycznych na zajęciach lekcyjnych, pozalekcyjnych oraz kółkach zainteresowań. Nowoczesne pomoce dydaktyczne służą budowaniu u uczniów kompetencji przyszłości w dziedzinach związanych z szeroko pojętą nauką. Korzystanie z wyposażenia zakupionego w ramach projektu sprzyja budowaniu kreatywności i umiejętności technicznych wśród uczniów oraz podnosi atrakcyjność zajęć i pozwala na praktyczne zdobywanie wiedzy w sposób innowacyjny i interdyscyplinarny.