• Świetlica szkolna to miejsce, w którym uczniowie powinni mieć szansę kształcić się, rozwijać swoje zainteresowania oraz mieć możliwość na odpoczynek, zjedzenie posiłku, odrobienie zadania domowego, swobodną zabawę z innymi dziećmi oraz aktywność fizyczną na świeżym powietrzu, po zakończeniu zajęć lekcyjnych. Choć pełni ona przede wszystkim rolę opiekuńczo-wychowawczą, jest również przestrzenią, w której dzieci mogą działać w sposób twórczy, zdobywać nowe umiejętności i kompetencje, poszerzać swoją wiedzę oraz integrować się z rówieśnikami.

Świetlica szkolna pracuje w godzinach: 7.00-16.45 w salach nr 13 oraz 14.

Karta zapisu do świetlicy 2023/2024 [PDF]

Karta zajęć dodatkowych 2023/2024 [PDF]

Ważne informacje:

• Kartę zapisu do dziecka do świetlicy oraz kartę zajęć dodatkowych należy wydrukować i dostarczyć do świetlicy. Można ją również pobrać bezpośrednio u wychowawców świetlicy (w sali 14).
        • Dziecko pierwszego dnia pobytu w świetlicy zgłasza się do niej z wypełnioną Kartą zapisu do świetlicy, w której znajdują się informacje o telefonach kontaktowych rodziców/opiekunów prawnych oraz osobach upoważnionych do jego odbioru.
        • Wszelkich zmian w karcie zapisu oraz karcie zajęć dodatkowych rodzic/opiekun prawny dokonuje osobiście, bezpośrednio u wychowawców świetlicy.

Ramowy plan dnia:

7.00-8.00 – Przychodzenie dzieci do świetlicy. Zabawy według zainteresowań: gry planszowe i karciane, klocki konstrukcyjne, klocki lego, kolorowanki, rysowanie, ciche czytanie, układania puzzli.

8.00-9.30 – Zajęcia tematyczne według tygodniowego planu pracy dydaktyczno-wychowawczej: zajęcia edukacyjne, integracyjne, plastyczne, techniczne, ruchowe, umuzykalniające.

9.30-11.30 – Zabawy na terenie zielonym, gry i zabawy dowolne w grupach rówieśniczych, gry edukacyjne na komputerach, oglądanie bajek na DVD (w zależności od pogody).

11.30 – Wymiana grup świetlicowych.

12.00-13.30 – Zabawy na terenie zielonym, gry i zabawy dowolne w grupach rówieśniczych, gry edukacyjne na komputerach, oglądanie bajek na DVD (w zależności od pogody).

13.30-15.00 – Odrabianie zadań domowych, samodzielne czytanie książek oraz czasopism dziecięcych, zajęcia: plastyczne, techniczne, umuzykalniające.

15.00-16.30 – Zabawy tematyczne w grupach rówieśniczych: zabawy dowolne, gry planszowe i karciane, gry edukacyjne na komputerach, klocki konstrukcyjne, klocki lego, kolorowanki, rysowanie, ciche czytanie.

16.30-17.00 – Porządkowanie sali.

Ramowy plan dnia świetlicy jest elastyczny, zależny od aktualnych potrzeb i zainteresowań dzieci, pogody oraz liczby dzieci przebywających w salach.

Regulamin pracy świetlicy

1. Świetlica szkolna jest placówką opiekuńczo-wychowawczą, przeznaczoną dla uczniów poza zajęciami lekcyjnymi.
        2. Świetlica zobowiązana jest do zapewnienia dzieciom bezpieczeństwa i troskliwej opieki.
        3. Świetlica sprawuje opiekę nad dziećmi w godzinach 7.00 - 16.45 w dni pracy szkoły.
        4. Zapisu dziecka do świetlicy na nowy rok szkolny dokonuje się na podstawie Karty Zapisu do Świetlicy.
        5. Dziecko opuszcza świetlicę zgodnie z oświadczeniem rodziców/opiekunów prawnych zawartym w Karcie Zapisu:
        6. dziecko odbierają ze świetlicy jego rodzice/opiekunowie prawni,
        7. dziecko odbierają ze świetlicy osoby pisemnie upoważnione przez rodziców/ opiekunów prawnych,
        8. dziecko opuszcza świetlicę samodzielnie (w przypadku dziecka do 7 roku życia tylko pod opieką osoby, która osiągnęła wiek co najmniej 10 lat).
        9. Osoba odbierająca dziecko ze świetlicy zgłasza ten fakt wychowawcy świetlicy.
        10. O wszelkich zmianach dotyczących organizacji opuszczenia świetlicy przez dziecko (odbieranie dziecka przez osobę dotąd nieupoważnioną, samodzielne wyjście, itp.) rodzice/ opiekunowie prawni muszą powiadomić wychowawcę świetlicy na piśmie opatrzonym datą oraz podpisem. Brak takiego upoważnienia uniemożliwi wypuszczenie dziecka. Informacje telefoniczne nie będą podstawą do zwalniania dziecka.
        11. W trakcie pobytu w świetlicy dziecko może samodzielnie wyjść do: toalety, sklepiku szkolnego, szafki oraz szkolnej stołówki, każdorazowo zgłaszając wychowawcy swoje wyjście oraz powrót.
        12. Rodzice/opiekunowie są zobowiązani do systematycznej aktualizacji danych zawartych w karcie zapisu.
        13. Jeżeli rodzic/opiekun prawny nie odbierze dziecka do godziny 17.00 i nie uprzedzi o swoim spóźnieniu, wychowawca ma obowiązek zawiadomić Policyjną Izbę Dziecka.
        14. Z wyposażenia świetlicy można korzystać wyłącznie za zgodą i pod opieką wychowawcy. Rodzice/opiekunowie prawni ucznia, który dokonał celowego zniszczenia wyposażenia świetlicy, będą obciążeni pełną odpowiedzialnością za zniszczony lub uszkodzony sprzęt.