• "CyberMistrz" - projekt dla młodych wrocławian

• Informujemy o możliwości wzięcia udziału, w ramach projektu "CyberMistrz", w bezpłatnych dwóch szkoleniach z zakresu kompetencji cyfrowych tj. Projektowanie graficzne (40 godz.) oraz Programowanie w różnych językach (60 godz.).

„CyberMistrz” to projekt realizowany przez Fundację Inicjowania Rozwoju Społecznego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Jego celem m.in. jest zwiększenie aktywności cyfrowej oraz podniesienie kompetencji cyfrowych wśród młodych wrocławian – dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 18 lat.

Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronie projektu oraz w materiałach poniżej

Fiszka informacyjna [PDF]

Harmonogram szkoleń [PDF]

• Czas na książkę

• 17.05.2022 nasza szkoła była organizatorem i uczestnikiem gry terenowej "Czas na książkę".

Miała ona na celu promowanie czytelnictwa.Była ona organizowana przez placówki, należące do Partnerstwa dla Leśnicy i okolic i dotyczyła utworów Marii Konopnickiej.

Wokół C.K. Zamek były rozłożone stanowiska, przy których dzieci rozwiązywały zadania: krzyżówki, zagadki, kolorowanki, zadania na spostrzegawczość i wiedzę.Mimo kapryśnej pogody, akcja się udała i zakończyła inscenizacją teatralną oraz wręczeniem symbolicznych upominków.

Wszyscy świetnie się bawili i wrócili do szkoły z nowymi wrażeniami i wiedzą.

• EGZAMINOCKA

• Ostatnie dni przed egzaminem są dla ósmoklasistów bardzo trudne. Stres robi swoje, niewiele wchodzi już do głowy,  a wciąż mają poczucie, że coś można by jeszcze powtórzyć.

Specjalnie dla nich w ostatni piątkowy wieczór przed egzaminem zorganizowaliśmy spotkanie pod nazwą Egzaminocka. Do późnych godzin nocnych powtarzali materiał z języka polskiego przygotowany przez grupę polonistów. Spotkanie było też oczywiście okazją, aby się zintegrować, zrelaksować, zjeść dobrą pizzę i po prostu pobyć razem w tych ostatnich tygodniach szkoły.

Wszystkim naszym ósmoklasistom życzymy połamania pióra :-)

• Wyniki konkursu razem na szczycie
          • Wyniki konkursu

• Prezentujemy wyniki konkursu plastycznego: „Razem na szczycie z Wandą Rutkiewicz”.

Był on organizowany przez naszą szkołę wraz z Centrum Rozwoju i Aktywności Dzieci i Młodzieży „Źródełko”.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy.

• 31 Finał Ogólnopolski Odysei Umysłu

• W pierwszy kwietniowy weekend 2022 roku, w Gdyni, odbył się 31 Finał Ogólnopolski Odysei Umysłu. Dzięki finansowemu wsparciu Dyrekcji Szkoły oraz Rady Rodziców, po raz kolejny uczestniczyła w nim drużyna z naszej szkoły w składzie: Pola Wieczorkowska, Hania Złotorowicz, Weronika Zawalniak, Zosia Tas, Olek Trębaczkiewicz, Wojtek Karpowicz i Mikołaj Burda.

W tym roku, z uwagi na młody wiek naszych odyseuszy (wszyscy są uczniami kl.IIa), zdecydowaliśmy się na występ poza konkursem i podjęliśmy się rozwiązania problemu długoterminowego dla juniorów: „Co wóz to przewóz”. Kilkumiesięczne przygotowania obejmowały wymyślenie tekstów do przedstawienia, podział na role, skonstruowanie trzech pojazdów o różnych napędach , samodzielne wykonanie strojów i dekoracji, stworzenie piosenki o transporcie. Akompaniament do piosenki przygotowała Pola i popisowo zagrała go nam na pianinie.

Drużyna podeszła do wykonania zadania z dużym zaangażowaniem i wykazała się kreatywnością, samodzielnością i sporymi umiejętnościami konstruktorskimi i aktorskimi. Brawurowo odegrała swój spektakl zdobywając uznanie sędziów i zebranej na konkursie publiczności. Świetnie poradziła sobie również w drugiej części konkursu, podczas wykonywania zadania spontanicznego na czas, sprawdzającego umiejętność współpracy w zespole .Uwinęła się z zadaniem w rekordowym czasie, zdobywając maksymalną liczbę punktów.

Mamy nadzieję, że zdobyte na konkursie doświadczenie zaprocentuje i w przyszłym roku zawalczymy o miejsce w finałach .

Wspomnienia w filmiku poniżej. Zapraszamy do obejrzenia 😊

Dumne trenerki drużyny 😊:
            Bożena Dudycz i Elżbieta Frankowska .

• ŚWIETO KSIĄŻKI W SZKOLE

• 23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki. Z tej okazji w szkole odbyło się wiele ciekawych zajęć.

Uczniowie przygotowywali plakaty z bohaterami ulubionych lektur oraz hasłami promującymi czytelnictwo. Na szkolnych korytarzach zawisły wywiady z nauczycielami, którzy opowiadali uczniom o własnych doświadczeniach z literaturą. Przygotowaliśmy również wystawę prac uczniów klas ósmych, którzy w sposób niekonwencjonalny pokazali "Pan Tadeusza".

Z okazji Światowego Dnia Książki przeprowadzono trzy konkursy czytelnicze: II Szkolny Konkurs Pięknego Czytania, konkurs "Mój dziennik lektur" oraz konkurs plastyczny na najpiękniejszą maskotkę Mola Książkowego. Nagrodzone prace można zobaczyć na wystawie w budynku przy ul. Eluarda.

Do czytania najmłodszych zachęcały również nauczycielki w świetlicy szkolnej, gdzie dzieci wykonywały zakładki do książek oraz plakaty swoich ulubionych lektur pod hasłem „Świetliczki polecają na długie wieczory”.