• BAL KARNAWAŁOWY W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

• 18.01.2023 w naszej świetlicy odbył się bal karnawałowy.

Gościli u nas animatorzy firmy "Rewelacja", którzy porwali swoją muzyką i zabawami.

Były konkursy, rywalizacje indywidualne i grupowe, pokaz strojów karnawałowych i wielkie szaleństwo przy muzyce disco.

• Prezenty dla Domu Samotnej Matki od kl. IIa
          • Prezenty dla Domu Samotnej Matki od kl. IIa przekazane...

• W okresie Świąt Bożego Narodzenia uczniowie kl. IIa przygotowali i przekazali prezenty dla mieszkańców Domu Samotnej Matki we Wrocławiu. Warto zaznaczyć, że w tym domu mieszkają malutkie dzieci (kilkumiesięczne i kilkuletnie) oraz ich mamy.

Uczniowie wraz z rodzicami ofiarowali potrzebne maluszkom produkty, n.p.: pieluszki i inne środki higieniczne oraz wiele zabawek dla dzieci i upominków dla mam (m. in. kosmetyków i słodyczy).

Następnie dzieci, pod kierunkiem wychowawczyni – Pani Agnieszki Kołodziej, pięknie zapakowały prezenty. Uczniowie podchodzili bardzo indywidualnie do niemowlaków i kilkulatków, dla których przygotowywali paczki – dostosowywali zabawki do wieku maluszków z Domu Samotnej Matki. Przygotowali też imienne etykiety dla obdarowanych i wypisali własnoręcznie zrobione przez uczniów kartki bożonarodzeniowe.

Prezenty zostały dostarczone do Domu Samotnej Matki kilka dni przed Wigilią, więc z pewnością przyniosły wiele radości dzieciom i ich mamom w okresie Świąt.

To było drugie takie przedsięwzięcie uczniów kl. IIa. Pierwszy raz prezenty świąteczne dla maluszków z Domu Samotnej Matki i ich mam przygotowali w poprzednim roku. Można zatem powiedzieć, że uczniowie wraz z rodzicami i wychowawcą tej klasy mają już swoją przedświąteczną tradycję 😊

• SUKCES UCZENNICY KLASY II

• Pod koniec listopada 2022 roku uczniowie naszej szkoły przygotowali prace, które wzięły udział w XV edycji ogólnopolskiego konkursu “Ekologia w moim domu”. Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Lublinie oraz Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Lublinie.

Konkurs uzyskał Honorowy Patronat:

• Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego,
            • Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka,
            • Lubelskiego Kuratora Oświaty Teresy Misiuk

Uczniowie mogli przygotować pracę w jednej z poniższych kategorii:

• praca plastyczna (plakat – format do A3 lub komiks – formy płaskie),
            • praca multimedialna (film, nagranie piosenki, wywiad, reportaż, prezentacja),
            • praca literacka (forma dowolna np. wiersz, opowiadanie).

Nasi uczniowie z klas I-VIII przygotowali prace z każdej podanej kategorii.

Uczennica klasy II Antonina Kubas zdobyła swoją pracą III miejsce w kategorii praca literacka klas 1-3.

Serdecznie gratulujemy Antoninie zajętego miejsca oraz dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w konkursie.

Martyna Wermińska

Adriana Chudzicka

• Półkolonie zimowe

• Drodzy Rodzice.

W czasie ferii zimowych SP 51 organizuje na terenie szkoły półkolonię zimową

• I turnus 13.02.23r. - 17.02.23r.
            • II turnus 20.02.23r.- 24.02.23 r.

Zapisy 16.01.23r. od godz. 7.00 do 15.00 (gabinet nr 4). Koszt za jeden turnus - 250 złotych.

• Tradycyjnie, przed Świętami, uczniowie klas 1 - 5 spotkali się na jasełkach.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.