• Eko-Szkoła

• W roku szkolnym 2021/2022 Szkoła Podstawowa nr 51 we Wrocławiu wzięła udział w ogólnopolskim projekcie “Eko-Szkoła”. Projekt ten powstał w celu stworzenia sieci placówek, które poprzez współpracę, będą dzieliły się pomysłami, jak kształtować świadomość ekologiczną młodego pokolenia. W ramach projektu zostały zrealizowane następujące działania: akcja ekologiczna, impreza szkolna o tematyce ekologicznej, szkolny konkurs ekologiczny, gazetka ekologiczna, lekcja w terenie, warsztaty związane z ochroną środowiska, szkolna wystawa ekologiczna, ulotka ekologiczna oraz przygotowane zostały 3 strony do e-booka o tematyce: „Niebezpieczeństwa i zagrożenia dla przyrody w XXI wieku”.

Po rocznej realizacji wszystkich zadań Nasza Szkoła otrzymała tytuł EKO-SZKOŁY, a Panie: Adriana Kot i Martyna Wermińska otrzymały tytuł Promotora Ekologii.

Honorowy patronat nad III edycją projektu sprawowały:

• Ministerstwo Klimatu i Środowiska
      • Marszałek Województwa Wielkopolskiego
      • Kuratorium Oświaty w Poznaniu
      • Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie
      • EDICON- Centrum Rozwoju Edukacji
      • Głos Nauczycielski
      • Wydawnictwo IBIS

Wszystkim uczniom biorącym udział w realizacji projektu bardzo serdecznie dziękujemy i gratulujemy zaangażowania!

Adriana Kot

Martyna Wermińska