• School is cool

• Autorką i liderką projektu jest p. Rozalia Dziedzic. Do pracy zostali zaproszeni uczniowie grup zaawansowanych z języka angielskiego (30 osób – kl. 7 i kl. 8). Przy projekcie pracuje też p. Magdalena Ruszkiewicz z grupą uczniów z kl. 5e (7 osób).

Celem projektu jest rozwijanie umiejętności komunikacji w języku angielskim oraz doskonalenie umiejętności korzystania z ICT poprzez działania mające na celu przybliżenie uczniom systemów szkolnictwa szkół partnerskich.

Partnerami projektowymi są szkoły z Czech, Niemiec, Turcji oraz Polski. Poruszamy się w tematyce będącej podstawą programową języka angielskiego, techniki, plastyki oraz informatyki. Poznamy system szkolnictwa naszych partnerów.

Dowiemy się, kto ma najdłuższy rok szkolny. Poznamy szkolne święta. Zajrzymy do sal lekcyjnych. Poszukamy podobieństw i różnic w innych krajach. Stworzymy avatary, logo, słownik, kalendarz, plakaty, kolaże zdjęć, film oraz mapę.

Uczniowie stworzyli swoje avatary. Każdy opisał siebie kilkuwersową rymowanką w języku angielskim.