• WE ARE GREENHEROES

• Projekt prowadzony przez p. Rozalię Dziedzic z grupą uczniów z klas 5a i 6c (26 osób).

Jego celem jest rozwijanie umiejętności komunikacji w języku angielskim, doskonalenie umiejętności korzystania z ICT, edukacja ekologiczna oraz poznanie środowiska geograficznego partnerów projektowych. Będziemy współpracować online ze szkołami z Czech (Brno oraz Bludovice) i Niemiec (Berlin oraz Heidelberg).

Wspólnie zastanowimy się jak poprawić kondycję naszej planety. Poprzez różne aktywności pokarzemy jak na co dzień być eco-friendly. Planujemy stworzyć kolekcję ważnych ekologicznie obszarów w naszych krajach, wspólny międzynarodowy słownik, plakaty, pamiętniki, przedmioty wykonane z odpadów. Językiem komunikacyjnym jest angielski.

Logo, które wybraliśmy stworzyła Judyta z kl. 6c

Drugie z zadań to wpisy uczniów na padlecie. Należało przedstawić się po angielsku.

Mapka z lokalizacją szkół biorących udział w projekcie.

Zorganizowaliśmy dwa spotkania międzynarodowe.

Wspólnie z partnerami tworzymy SŁOWNIK EKOLOGICZNY w aplikacji StoryJumper.

Uczniowie mieli też za zadanie zaprezentować bardzo ważny ekologicznie dla swojego kraju region . My wybraliśmy Bieszczady.

Uczniowie dokumentowali też bycie eco na terenie szkoły.

Projekt otrzymał odznakę jakości National Quality Label, czyli Krajową Odznakę Jakości nadaną przez Krajowe Biuro eTwinning.

Projekt otrzymał także Europejską Odznakę Jakości (EOJ) przyznawaną przez Centralne Biuro Programu eTwinning.