• Nocowanka z Andersenem

• Nocowanka z Andersenem (Prespávačka s Andersenom) to projekt prowadzony przez p. Rozalię Dziedzic w klasach 4a i 4e.

Jego celem jest przypomnienie oraz utrwalenie twórczości Hansa Chistiana Andersena. Uczniowie z Czech, Polski i Słowacji (Základná škola, Vinohradská 62, Šenkvice, Základní škola a mateřská škola Luková, Základná škola Krpeľany oraz Szkoła Podstawowa nr 51 im. Jana Pawła II we Wrocławiu) współpracując online wykonają zadania w oparciu o tematykę baśni H.Ch. Andersena.

Przypomnimy sobie treść „Ołowianego żołnierzyka”, „Królowej śniegu”, „Nowych szat cesarza”, „Brzydkiego kaczątka” oraz „Małej syrenki”. Stworzymy logo projektu, obejrzymy anglojęzyczne wersje baśni a także napiszemy dialogi głównych bohaterów. Będziemy pracować nad wspólnym słownikiem, dzięki któremu dowiemy się jak powiedzieć wybrane słowa w językach naszych partnerów projektowych (czeski, słowacki, polski). Spotkamy się online. Wszystkie zadania wykonamy w języku angielskim.

Oto wykonane zadania do tego projektu, a także mapka z lokalizacją szkół biorących udział w projekcie.   Oczywiście nadal pracujemy nad kolejnymi zadaniami.

Udało się też zorganizować spotkanie online pomiędzy szkołami Luková, Krpeľany oraz naszą

Obejrzeliśmy film pt.: "Brzydkie Kaczątko". Wykonaliśmy własne portrety z zachowaniem zasady STAY BODY POSITIVE.

Nowe Szaty Cesarza były pretekstem do rozwiązania krzyżówki, jaką otrzymaliśmy od naszych partnerów ze Słowacji.

Przygotowaliśmy też zadanie dla naszych partnerów - ułożyliśmy instrukcję, jak mają narysować płaszcz dla cesarza.

Wykonaliśmy pomniki Królowej Śniegu. Zdjęcia  naszych prac były ilustracjami do gier.

Linki do naszych gier: Snow Queen 1 oraz Snow Queen 2

Nasi partnerzy też przygotowali dla nas grę.

Projekt otrzymał odznakę jakości National Quality Label, czyli Krajową Odznakę Jakości nadaną przez Krajowe Biuro eTwinning.

Projekt otrzymał także Europejską Odznakę Jakości (EOJ) przyznawaną przez Centralne Biuro Programu eTwinning.