• Stories and songs from our books

• Projekt prowadzony przez p. Rozalię Dziedzic z grupą uczniów z klasy 6a (15 osób).

Jego celem jest rozwijanie umiejętności komunikacji w języku angielskim oraz doskonalenie umiejętności korzystania z ICT. Partnerami projektowymi są szkoły ze Słowacji, Turcji, Niemiec oraz Polski.

Poruszamy się w tematyce będącej podstawą programową języka angielskiego, muzyki, literatury oraz informatyki. Z naszymi partnerami stworzymy avatary, logo, e-booka, kolaże zdjęć, pocztówki, zakładki do książek, eco-kalendarz.

Wspólnie zaśpiewamy piosenkę. Weźmiemy udział w EU Code Weeek 2023. Planujemy też zrobić animowaną historię w Canvie.

Plakat poniżej został wykonany online przez nauczycieli, którzy podjęli współpracę przy projekcie.

Uczniowie stworzyli już swoje avatary. Musieli dopisać do nich krótką rymowankę, w której się przedstawiali.

Wszyscy partnerzy wzięli udział w wyborze logo projektu. Uczniowie podali wiele propozycji.

Każdy z partnerów stworzył templatkę zakładek do książek. Wpisywaliśmy na nich swoje imiona. Potem wydruk i laminowanie.

Zaprojektowaliśmy kartki z okazji Światowego Dnia Osób Starszych.

Autorką aktywności z okazji EU Code Week 2023 była p. Rozalia. Stworzyła zadanie. Zarejestrowała je. Wykonaliśmy zadanie. Otrzymaliśmy certyfikat.

Uczniowie wykonali napisy zawierające zasady, jakimi będziemy kierować się podczas pracy przy projekcie. Każda z reguł była tłem dla nagrania video.

Wspólnie z naszymi partnerami nagraliśmy międzynarodową wersję Jingle Bells.

Skorzystaliśmy z pomocy czatu GPT. Dzięki temu napisanie zimowej historii zajęło nam 3 minuty.

Wspólnie z naszymi partnerami stworzyliśmy kalendarz na rok 2024. Naszym zadaniem było wykonanie ilustracji do miesięcy: luty, kwiecień, maj, lipiec, wrzesień i grudzień.

Międzynarodowe Święto Szkolnych Bibliotek datowane na październik  było pretekstem do  odwiedzenia naszej biblioteki. Dzięki uprzejmości naszych pań bibliotekarek uwieczniliśmy nasze czytanie.

Bezpieczeństwo w sieci jest dla nas bardzo ważne. Przygotowaliśmy, pracując we wspólnej przestrzeni w Canvie, 3 plakaty.

Tworzyliśmy obrazy korzystając ze sztucznej inteligencji. Motywem przewodnim był Van Gogh.

Z obrazów, jakie wygenerowaliśmy ułożyliśmy historyjki - komiksy. Wysłaliśmy je do naszych szkół partnerskich. Czekamy na uzupełnienie chmurek.