• Share our local heritage

• Projekt prowadzony przez p. Rozalię Dziedzic z grupą uczniów z klas 7c, 8c i 8z (31 osób).

Jego celem jest rozwijanie umiejętności komunikacji w języku angielskim oraz doskonalenie umiejętności korzystania z ICT poprzez działania mające na celu przybliżenie uczniom ich lokalnych atrakcji.

Partnerami projektowymi są szkoły z Czech, Hiszpanii, Rumunii, Słowacji oraz Polski. Poruszamy się w tematyce będącej podstawą programową języka angielskiego, historii, plastyki, biologii, literatury, matematyki oraz informatyki.

Będziemy odkrywać kulturę, historię, przyrodę i tradycje miejsc, w których mieszkamy. Poszukamy podobieństw i różnic w innych krajach. Stworzymy logo, e-magazine, kolaże zdjęć, film, mapę oraz nagramy podcasty.

Tworzymy avatary i opisy.

Jednym z zadań było przedstawienie się.

Wszyscy partnerzy tworzą propozycje logo. Później wybierzemy to najlepsze.

Pisaliśmy zagadki o Polsce. Musieliśmy też stworzyć ich wersje audio.

Uczniowie mieli za zadanie przygotować plakat w aplikacji WordArt, a także stworzenie rymowanki z okazji Europe Day. Nasz wierszyk musiał zaczynać się od litery O - spośród kilku propozycji wybraliśmy jedną. Musieliśmy ją nagrać.

Projekt otrzymał odznakę jakości National Quality Label, czyli Krajową Odznakę Jakości nadaną przez Krajowe Biuro eTwinning.

Projekt otrzymał także Europejską Odznakę Jakości (EOJ) przyznawaną przez Centralne Biuro Programu eTwinning.