• Lekcja jak marzenie
          • Lekcja jak marzenie...

• W dniu 6 czerwca 2023 w naszej szkole miał miejsce ważny dzień.

W związku ze zbliżającym się zakończeniem roku szkolnego 2022/2023 oraz nadchodzącymi wakacjami, dzieci z kółka teatralnego "Wspaniała dwunastka" z klasy 2e wraz z wychowawczynią zorganizowały dla klas 1 - 3 przedstawienie zatytułowane "Lekcja jak marzenie". Zaśpiewane zostały również piosenki "Idą wakacje" oraz "Ostatni dzwonek".

Część artystyczną poprzedziły podziękowania złożone przez dzieci skierowane do dyrekcji, grona pedagogicznego oraz koleżanek i kolegów za wspólnie spędzony rok szkolny.

W dobrych humorach i z uśmiechem na twarzach poczuliśmy wszyscy powiew zbliżającego się lata.

Wychowawczyni klasy 2e
            Anna Leśniewska

• Poznaj Ukrainę
          • Poznaj Ukrainę!

• W naszej szkole uczy się już ponad 80 dzieci z Ukrainy. Postanowiliśmy ich trochę lepiej poznać i zintegrować z polskimi kolegami.

W tym celu zorganizowaliśmy imprezę pod hasłem POZNAJ UKRAINĘ. Wzięli w niej udział uczniowie ukraińscy z klas trzecich, czwartych i piątych. Każdy przyprowadził polskiego kolegę z klasy. Opowiadali nam o swoim kraju, pokazali stroje, zabawki, książki, a ich rodzice przygotowali wspaniały poczęstunek. Były varenyky, syrnyky,  palanycia, ciasto Napoleon, rogaliki, a nawet ukraińskie cukierki. Prawdziwa uczta!

Nasza koleżanka, nauczycielka z Ukrainy, Pani Uliana, przygotowała prezentację o swojej ojczyźnie i pułapkach związanych z nauką języka polskiego. Okazało się, że wiele wyrazów brzmi identycznie w języku polskim i ukraińskim, jednak  oznaczają coś zupełnie innego. Było przy tym dużo śmiechu.

Spotkanie zakończyliśmy zabawami integracyjnymi na świeżym powietrzu. Wspaniale było zobaczyć uśmiechy na twarzach dzieci, które znalazły się w naszej szkole w tych trudnych czasach. I choć wielu z nich marzy o powrocie do kraju, mamy nadzieję, że przez chwilę poczuli się tu jak w domu.

• 6a w Kotlinie Kłodzkiej

• Uczniowie klasy 6a wrócili z pięciodniowej (29.05 – 2.06.2023) "Zielonej Szkoły" w Kotlinie Kłodzkiej. Nocowali w Kudowie – Zdrój, w eleganckim ośrodku domków "Sudeckie Chaty".

Zrealizowany program krajoznawczy był bardzo bogaty. Młodzi turyści odwiedzili Wambierzyce, gdzie zobaczyli ruchomą szopkę, słynną wambierzycką bazylikę i buszowali po skansenie – ZOO. Spacerowali także po parku zdrojowym w Polanicy. Były również trasy piesze. Po przejściu labiryntu skalnego "Błędne Skały" pieszo dotarli do Kudowy Zdrój. Podczas wypadu do Czech uczniowie 6a przeszli wymagającą trasę turystyczną "Teplicke Skalni Mesto".

Oczywiście jednym z celów wycieczki było nabycie umiejętności pracy badawczej w terenie. Przez cały pobytu uczniowie realizowali zadanie "Kudowa – Miasto i jego funkcje, życie mieszkańców".

• Festyn z okazji Dnia Dziecka

• W piątek (02.06) w godzinach 11:00 – 14:00, na boisku naszej szkoły odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. Udział w festynie wzięli uczniowie wszystkich klas 0 – 8.

Festyn zorganizowano z inicjatywy Rady Rodziców. W jego organizację i przeprowadzenie było zaangażowanych wielu rodziców i nauczycieli, których pomoc i współpraca była nieoceniona,  aby  wydarzenie przebiegło sprawnie i bez zakłóceń. W pomoc byli także zaangażowani uczniowie starszych klas pracujący w Samorządzie Uczniowskim, pomagali też  Młodzieżowi Organizatorzy Sportu. Koordynatorką całej imprezy była pani Katarzyna Korga – nauczycielka wychowania fizycznego.

Festyn miał formułę pikniku z rekreacyjno – sportową rywalizacją na wesoło. Dzieci pod opieką wychowawców mogły posiedzieć, poleżeć, pochillować na kocykach czy karimatach, a także skorzystać z wielu atrakcji lub też wziąć udział w konkurencjach sportowych.

Do dyspozycji były różne atrakcje: dwa stanowiska z „dmuchańcami”, kilka stanowisk ze sprzętem do puszczania dużych baniek mydlanych, stanowisko skręcania balonów, miejsce do tańca, stacje z torami przeszkód, stacja rzutów do celu, stacja z torem równoważnym.

Do dyspozycji uczniów był wóz bojowy Straży Pożarnej, który można było obejrzeć od środka i zrobić sobie zdjęcie.

Uczniowie mogli rywalizować w konkurencjach sportowych: siatkówka, przeciąganie liny, kółko i krzyżyk, piłkarzyki.

Zorganizowano także strefę gastronomiczną, w której można było zakupić za symboliczną cenę lody, popcorn, hot dogi oraz ciasto upieczone przez rodziców. Lemoniada, woda oraz słodkie niespodzianki były dostępne za darmo.

Dzieciaki świetnie się bawiły korzystając ze wszystkich przygotowanych atrakcji. To był bardzo udany, wspaniały Dzień Dziecka!

• Konkurs Ortograficzny w świetlicy szkolnej

• W dniach 30 - 31.05 w naszej świetlicy odbył się konkurs ortograficzny dla klas I - III.

W zmaganiach z pisownią uczestniczyło 21 uczniów.

Dla każdego poziomu klas był przygotowany inny test lub dyktando.

Zwycięzcami zostali:

klasa 1 - Alicja Żyżak

klasa 2 - Jan Kanachowicz

klasa 3 - Franciszek Białas

Gratulujemy zwycięzcom!  Do zobaczenia za rok!