• Szkolne kółko chemiczne „Mieszaninki”
          • Szkolne kółko chemiczne „Mieszaninki”

          • W naszej szkole działa kółko chemiczne dla klas siódmych i ósmych oraz dzieci z młodszych klas, szczególnie zainteresowanych chemią. Zajęcia prowadzone są przez nauczyciela chemii p. Edytę Andrzejak.

            Zajęcia przeznaczone są dla uczniów, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę oraz nabyć umiejętność swobodnego przeprowadzania i planowania doświadczeń chemicznych.

            Pierwsze półrocze obfitowało w wiele eksperymentów i doświadczeń  z pogranicza chemii i innych nauk przyrodniczych.

            Uczniowie mogli miedzy innymi stworzyć prosty zegar z ziemniaka i „zegar jodowy”, a także lampę lawę. „Sadzili’ też chemiczne roślinki, a także robili „magiczne” sztuczki z znikającym atramentem, produkcją sztucznego śniegu i „kameleonem” w zlewce. Mieli ponadto szansę badać rozpuszczalność wielu substancji w różnych roztworach. Nie obyło się bez tworzenia chemicznych „glutów” i niezwykłej w swej prostocie cieczy nienewtonowskiej.

            Uczniowie zdobywają wiedzę nie tylko wykonując eksperymenty, ale również zwiedzając różne ciekawe miejsca. W grudniu odwiedziliśmy Muzeum Farmacji we Wrocławiu, gdzie uczniowie mogli poznać historię począwszy od alchemii do współczesnej farmacji.

        • Wspomnienia  z warsztatów matematyczno  –  przyrodniczych  we Wroniawach
          • Wspomnienia z warsztatów matematyczno – przyrodniczych we Wroniawach

          • W dniach 20.01 – 24.01.2020r. uczniowie klas 8b, 8c i 4c naszej szkoły  wzięli udział w zorganizowanych i przeprowadzonych przez nauczycielki: p. Jolantę Domagałę, p. Wandę Sowińską – Greiner i p. Danutę Rucką warsztatach matematyczno – przyrodniczych we Wroniawach.

            Przez pięć dni gościliśmy w Domu Wczasów Dziecięcych, którego mottem jest: „Niech ciało będzie zdrowe, a dusza spokojna.”

            Mieszkaliśmy w XIX – wiecznym pałacu na terenie 12 ha parku. Poznaliśmy jego historię i mogliśmy wykazać się jej znajomością w czasie jednego z konkursów tematycznych.

            Podczas warsztatów wraz z nauczycielami tamtejszej placówki realizowaliśmy wiele działań o charakterze ekologiczno-przyrodniczym oraz poznawaliśmy zabytki Wielkopolski. Podczas wycieczki autokarowej odwiedziliśmy jedyne w Europie Muzeum Kolejnictwa w Wolsztynie i Wielkopolskie Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach. Widzieliśmy też skansen wsi wielkopolskiej w Dziekanowicach.

            Bardzo podobał nam się wyjazd do gospodarstwa agroturystycznego "Stara Chata u Kowola” w Kluczewie. Poznaliśmy tam ciekawych ludzi związanych z kowalstwem, bawiliśmy się ze zwierzętami, jeździliśmy dziwnym pojazdem po okolicy. Widzieliśmy jak kowal wykonał przy nas podkowę dla konia.

            Poprzez zabawę i w czasie wycieczek poznawaliśmy także inne oblicze matematyki. Dużo czasu poświęciliśmy też zabawom z matematyką i logicznym myśleniem w tle. Były to zawody z kartami matematycznymi „Olimpijczyk” i łamigłówki matematyczne.

            Uczniowie klas ósmych przygotowywali się do czekającego ich egzaminu ósmoklasisty rozwiązując próbne testy egzaminacyjne z matematyki i języka polskiego, a młodsi ćwiczyli kolejność wykonywania działań i rozwiązywali ciekawe zadania tekstowe.

            Poza tym bawiliśmy się na dyskotekach z konkursami. Chętnie braliśmy udział w konkursach karaoke, oglądaliśmy ciekawe filmy.

            Po pięciu dniach wróciliśmy do domu pełni wrażeń o zmnóstwem ciekawych wspomnień.

            Na obejrzenie ciekawych zdjęć z tego wyjazdu zapraszamy do galerii zdjęć.

             

        • Sukces w finale konkursu zDolny Ślązak
          • Sukces w finale konkursu zDolny Ślązak

          • Mamy przyjemność poinformować, że uczennica naszej szkoły, Rozalia Lazanowicz z klasy 8C, zdobyła tytuł laureata w konkursie zDolny Ślązak z przedmiotów: fizyka i biologia oraz tytuł finalisty Dolnośląskiego Konkursu Chemicznego.

            Jest to ogromny sukces. 

            Serdecznie gratulujemy Rozalii i życzymy kolejnych sukcesów.

        • Szkolny etap XIX Powiatowego Konkursu Recytatorskiego
          • Szkolny etap XIX Powiatowego Konkursu Recytatorskiego

          • Wiersze Tadeusza Różewicza i Andrzeja Waligórskiego zdominowały tegoroczny szkolny etap XIX Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Wrocławska młodzież recytuje wrocławskich poetów".

            Po długich i trudnych obradach Jury zdecydowało, że najlepiej wypadła Hania Zaczkiewicz z klasy 5a, która niezwykle sugestywnie wygłosiła utwór Tadeusza Różewicza pt. „Obcy człowiek”. Drugie miejsce zajęły ex aequo Natalia Dzikowska (6a) oraz Oliwia Loręc (6c). Trzeci był Kacper Pilarczyk z klasy 6d. Wyróżnienia otrzymali Filip Kołtuniuk (4c), Kacper Benarek (6a) i Matylda Pacholska (7c).

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do zabawy w przyszłym roku. A za Hanię trzymamy kciuki. Będzie reprezentowała naszą szkołę podczas finału konkursu w kwietniu.

            Magda Ruszkiewicz i Magda Kanachowicz

        • Zapraszamy na Dzień Otwarty
          • Zapraszamy na Dzień Otwarty

          • Uwaga!

            Zapraszamy rodziców dzieci,

            które w roku szkolnym 2020/2021 rozpoczną naukę w oddziale przedszkolnym lub w klasie I (wraz z pociechami)

            na  "Dzień otwarty"

            Szkoły Podstawowej nr 51 we Wrocławiu

            w dniu 4 marca 2020r.

            Impreza rozpocznie się o godz. 17:00

            wspólnym spotkaniem w małej sali gimnastycznej poświęconym omówieniu zasad i terminów rekrutacji

        • Półkolonie zimowe w naszej szkole
          • Półkolonie zimowe w naszej szkole

          • UWAGA  RODZICE!!!

            Szkoła Podstawowa Nr 51 organizuje półkolonie zimowe w dniach 10.02 - 21.02.2020r.

            Odpłatność za jeden turnus (tydzień) wynosi 120 zł. Zapisy u wicedyrektor Jolanty Karczakowskiej w dniu 10.01.2020r. od godz.7.00 do 15.00

            Ograniczona ilość miejsc!!!

        • Doświadczenia są kluczem do zrozumienia fizyki
          • Doświadczenia są kluczem do zrozumienia fizyki

          • W dniu 13.12.2019 grupa uczniów z klas 7 i 8 wraz z opiekunem, nauczycielem fizyki, p. Mateuszem Ślęczkiem,  w ramach programu Szkoła w Mieście, wybrała się na Wydział Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego, a dokładnie do pracowni dydaktyki fizyki. 

            W ramach zajęć uczniowie mieli do wykonania doświadczenia na 5 różnych stanowiskach: wyznaczanie gęstości brył, przewodnictwo cieplne, ciśnienie hydrostatyczne, rozszerzalność temperaturowa, ciśnienie atmosferyczne.

            Uczniowie po zajęciach stwierdzili, że jeżeli pojawi się okazja, kolejny raz chętnie wezmą udział w takich zajęciach.

        • Jasełka
          • Jasełka

          • 19 i 20 grudnia odbyły się klasowe spotkania wigilijne.

            W tych dniach uczniowie mogli także oglądać Jasełka przygotowane przez uczniów klas czwartych.

        • Wrocławski Dzień Czytania
          • Wrocławski Dzień Czytania

          • 10 grudnia Olga Tokarczuk odebrała w Sztokholmie literacką Nagrodę Nobla. Był to wielki dzień dla polskiej literatury. Z tej okazji we Wrocławiu ogłoszono Wrocławski Dzień Czytania. 

            W naszej szkole, w tym dniu, nauczyciele w klasach młodszych przeprowadzili pogadankę na temat literackiej Nagrody Nobla oraz polskich pisarzy i poetów, którzy ją otrzymali. Uczniowie rozwiązywali sammodzielnie krzyżówkę z hasłem przewodnim "Nagroda Nobla".
            Starsi koledzy czytali młodszym fragment "Harry Pottera", w grupach powstawały prace plastyczne związane z wysłuchanym tekstem.
            W klasach VI - VIII wybrani uczniowie czytali kolegom fragmenty swoich ulubionych książek. Dyskutowano w jaki sposób oceniamy czy książka jest "dobra, czy zła", czy jest godna polecenia. 
            Uczniowie pracowali w zespołach, przygotowując plakaty na temat naszej noblistki - Olgi Tokarczuk i jej twórczości, potem prezentowali swoje prace.
            Wszyscy cieszymy się z ogromnego sukcesu naszej rodaczki.

  • Galeria zdjęć

      brak danych
  • Biuletyn informacji publicznej