• Mały teatr, ale wielkie emocje!

• 22.03.2019r. w Szkole Podstawowej nr 51 odbędzie się XI Językowy Przegląd Małych Form Teatralnych. Uczniowie wrocławskich przedszkoli i szkół podstawowych zaprezentują przedstawienia teatralne w języku niemieckim i angielskim.

Program prezentowany przez uczestników oceniać będą specjaliści w zakresie języka obcego i teatru.

Dla pierwszych III miejsc w każdej kategorii wiekowej zostaną przyznane nagrody rzeczowe.

Mamy nadzieję, że i w tym roku Przeglądowi towarzyszyć będzie miła, przyjazna atmosfera.

Do zobaczenia w marcu!!!! Liczymy na Waszą obecność.

Organizatorzy JPMFT

Formularze do pobrania:

• Kiermasz Bożonarodzeniowy w świetlicy

• W dniach 17-21.12.2018 w naszej świetlicy odbywa się Kiermasz Bożonarodzeniowy, podczas którego można kupić ozdoby świąteczne m.in. choinki wykonane z różnorodnych materiałów, bombki, stroiki czy zawieszki z filcu.

Serdecznie zapraszamy!

• Świetlica w bibliotece, biblioteka w świetlicy – druga odsłona

• Spotkań z książką ciąg dalszy – 12.12.2018 roku naszą świetlicę ponownie odwiedziła pani Joanna Zachwajewska – kierownik Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Eluarda. Dzieci z uwagą słuchały czytanych przez nią opowiadań, podróżując po Polsce z Jadwigą Przygodą i Franciszkiem Wszędobylskim. Miały również okazję zapoznać się z książkami o tematyce świąteczno-mikołajkowej. Zachęcamy do ich wypożyczenia!

W ramach podziękowania dzieci przygotowały tematyczne prace plastyczne, które można oglądać w bibliotece.

• Radosne kolędowanie w Przedszkolu Pod Poziomką

• Dziewczynki z klasy 6d odwiedziły "Jeżykowy sad" w Przedszkolu Pod Poziomką. Specjalnie przygotowany program dla maluszków bardzo się spodobał. Dzieci obejrzały inscenizację piosenek bożonarodzeniowych, tańczyły, śpiewały i uczyły się liczyć. Mogły też przymierzyć hełm strażacki św. Floriana, który gasił świeczki na choince aniołków. Był też koncert na 6 fletów. Trudno nam było rozstać się z dziećmi, tym bardziej, że dziewczynkom z 6 klasy spodobało się zajmowanie małymi dziećmi.

Dziękujemy Dyrekcji i Paniom nauczycielkom za zaproszenie i miłe przyjęcie.

• Nasi ucznowie w finale Koma'2018

• Miło nam poinformować, że w finale konkursu KOMA’2018 naszą szkołę godnie reprezentowali następujący uczniowie:

W kategorii młodzików

Oleksandra Hatsura z klasy 4d i Fryderyk Król z klasy 4e

W kategorii juniorów

Zuzanna Kuśmińska z klasy 8a

Uczniowie wysłuchali wykładu wygłoszonego przez pracowników Instytutu Matematycznego Uniwersytetu Wrocławskiego i wzięli udział w konkursie finałowym. Gratulujemy wszystkim naszym finalistom i życzymy dalszych sukcesów.

• Wizyta w Muzeum Architektury

• 12 grudnia 2018 klasy 7d, 8b i 8d były na wystawie "1918–2018: stulecie niepodległości. Polska – światu" w Muzeum Architektury. Wystawa ta była świetną okazją do odkrywania i opisywania roli, jaką na arenie międzynarodowej odegrali wybitni polscy twórcy i reprezentanci różnych dziedzin życia kulturalnego i społecznego.

• W "Ogniku"

• Mikołajkowe czapki zamienione na strażackie hełmy? Wszystko możliwe!

W Sali Edukacyjnej Państwowej Straży Pożarnej,, Ognik" klasa 6d przyglądała się pracy strażaków. Odbył się nawet pozorowany alarm! Dowiedzieliśmy się o ważnych zasadach bezpieczeństwa pożarowego, ćwiczyliśmy udzielanie pierwszej pomocy, a nawet gasiliśmy pożar!

Niektórym bardzo podobało się w wozie strażackim, inni już marzą o zawodzie strażaka. Tylko po rurze nie pozwolono nam zjechać, choć to fascynowało nas najbardziej. Mogliśmy się tylko przyglądać profesjonalistom.

• Panie Niespodzianki w naszej szkole

• W ramach projektu "Miasto Pokoleń" 3 grudnia 2018r. naszą szkołę odwiedziły Panie Niespodzianki. Pod ich bacznym okiem dzieci z klas 4a i 4d wykonywały ozdoby świąteczne - gwiazdy, choinki, postacie Mikołaja i pudełka na cukierki. Panie opowiadały dzieciom o tradycjach bożonarodzeniowych i pokazały, co można wyczarować z papieru, filcu i styropianowych kulek.

Uczestnicy niezwykłych warsztatów byli bardzo zadowoleni, a także zainteresowani niecodziennym ubiorem naszych gości. Podczas zajęć Panie Niespodzianki miały na sobie niespotykane już elementy kobiecego stroju.

Serdecznie dziękujemy Paniom Niespodziankom za tę wizytę i zapraszamy ponownie!

/KSK

• Ranking książek zakończony!

• Świetlica wraz ze Szkolnym Kołem Czytelniczym w listopadzie bieżącego roku wspólnie przeprowadziły wśród uczniów naszej szkoły głosowanie na ulubioną książkę. Odbyło się ono w obu budynkach – przy ul. Krępickiej oraz przy ul. Eluarda. Po zliczeniu wszystkich oddanych głosów, powstał ranking 30 pozycji literatury dziecięcej i młodzieżowej, najchętniej wybieranych przez uczniów. Wyniki zostały podzielone na dwie kategorie wiekowe: klasy I-V oraz klasy VI-VIII wraz z klasą III gimnazjum.

Spis najciekawszych, zdaniem dzieci, książek znaleźć można na plakatach w obu budynkach oraz w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Eluarda. Mówiąc krótko: zachęcamy do lektury!