• Usługa Microsoft Office 365

• Nasza szkoła (klasy 4 - 8 i wybrane klasy 1 - 3) przystąpiła do usługi Microsoft Office 365 A1 stworzonej dla edukacji i umożliwiającej uczniom swobodną i zdalną naukę z wykorzystaniem narzędzi firmy Microsoft. Od 15.04.2020r. przeniesiemy naszą aktywność edukacyjną do aplikacji Microsoft Teams, w której materiały i zadania mogą zostać udostępnione w trybie online, a uczniowie i nauczyciele współpracować przy pomocy zdalnych komunikatorów.

Każdy uczeń ma utworzone swoje szkolne konto w witrynie office.com.

Z poziomu tej witryny uczeń może utworzyć i uzyskać dostęp do wszystkich swoich plików w jednym miejscu. Może udostępniać pliki w razie potrzeby bez gubienia się w łańcuchach poczty e-mail lub współpracować w tym samym czasie. W ten sposób może pozostawać w kontakcie z innymi uczniami  i nauczycielami w szkole oraz wiedzieć, że wszystko, czego potrzebuje, znajduje się na kopii zapasowej i jest dostępne niezależnie od tego, czy jest w klasie, czy też nie.

• Komunikat Dyrekcji Szkoły

• Dyrekcja  Szkoły Podstawowej nr 51 we Wrocławiu informuje, że zgodnie z decyzją Premiera RP ze względu na konieczność zapobiegania skutkom epidemii koronawirusa, ograniczenie funkcjonowania szkół  zostaje przedłużone  do 10 kwietnia 2020 r.

Szkoła  jest zamknięta dla uczniów. Odwołane są również wszystkie imprezy i spotkania planowane  na terenie szkoły. Obowiązuje całkowity zakaz wejścia do budynku szkoły dla osób postronnych..

Informujemy także, że w dni robocze, w czasie przerwy świątecznej szkoła nie zapewnia opieki nad uczniami.

Szkoła jest dostępna dla interesantów w poniedziałki i czwartki w godz. 8.00 – 14.00 przy zachowaniu całkowitego zakazu wejścia do budynku szkoły dla osób postronnych.

• Praca zespołowa, pasja i ciekawość świata

• „Radość patrzenia i rozumienia jest najpiękniejszym darem natury.”

Albert Eistein

Najbardziej efektywna nauka to taka, kiedy można samodzielnie dotknąć, zrobić, zbadać, pomyśleć i wywnioskować. Nie ma dziedziny chemii bez doświadczeń i obserwacji otaczających nas zjawisk i reakcji chemicznych.  Samodzielna praca w tym obszarze jest jednak trudna i wymagająca. Bardzo często okazuje się, że pomoc w przeprowadzeniu doświadczenia, a także  spostrzeżenia, wnioski kolegów i koleżanek są w naukach eksperymentalnych niezwykle cenne.

Na zajęciach Kółka Chemicznego „Mieszaninki” uczniowie mieli możliwość pracy w większych zespołach. Głównym  celem zajęć było nabycie cennej umiejętności współpracy, ale bardzo istotne okazało się słuchanie spostrzeżeń i wniosków innych członków grupy. Uczniowie obserwowali zmiany barw wskaźników pH w różnych środowiskach – kwaśnym, obojętnym, zasadowym. Za pomocą papierków wskaźnikowych sprawdzali także odczyn różnych substancji stałych i roztworów. Było wiele pytań, odpowiedzi i wzajemnej wymiany zdań. Było też niezwykle kolorowo, a praca w takich zespołach sprawiła uczniom wiele radości, czego potwierdzeniem było zaangażowanie w ćwiczenia laboratoryjne, a także uśmiechy na wielu twarzach.

• ZAWIESZENIE ZAJĘĆ!

• Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 51 we Wrocławiu informuje, że zgodnie z decyzją Premiera RP ze względu na konieczność zapobiegania skutkom epidemii koronawirusa w terminie 12 - 25.03.2020r. funkcjonowanie szkół zostaje ograniczone.

12 - 13.03.2020 - Zawieszone są zajęcia dydaktyczno - wychowawcze, w szczególnych przypadkach uczeń, który przyjdzie do szkoły zostanie otoczony opieką

16 - 25.03.2020 - Szkoła jest zamknięta dla uczniów. Odwołane są również wszystkie imprezy i spotkania planowane w tym terminie na terenie szkoły.