• Konkurs plastyczno-fotograficzny: „Jesienny spacer po Leśnicy”

• Uwaga! Przesuniety termin wyników konkursu "Jesienny spacer po Leśnicy"

W związku ze zwolnienianiami lekarskimi organizatorow konkursu wyniki i wystawa prac plastyczno- fotograficznych ulegną przesunięciu, na blizej niekreslony termin.

Jak tylko wrócimy do sił i zdrowia, zajmiemy się tym tematem.

Pozdrawiamy, organizatorzy.

Wychowawcy świetlicy Szkoły Podstawowej nr 51 oraz nauczyciele z Przedszkola nr 15 wspólnie zapraszają wszystkich chętnych do udziału w konkursie plastyczno-fotograficzny pt.:

„Jesienny spacer po Leśnicy”.

Konkurs adresowany jest do dzieci z grup przedszkolnych (3-6 lat) oraz uczniów kl. I-III.

Celem naszego konkursu jest ukazanie piękna naszego osiedla skąpanego w jesiennych barwach! Gorąco zachęcamy, do spacerów, obserwowania zmian zachodzących w przyrodzie oraz aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu i (przy okazji) robienia zdjęć oraz (po powrocie do domu lub w plenerze) tworzenia prac plastycznych (rysunków/obrazów/grafiki), przedstawiających ciekawe zakątki Leśnicy w jesiennej kolorystyce.

Technika i format prac:

- praca plastyczna w formacie A4 – technika płaska (bez materiałów sypkich),

- fotografie w formacie 10x15 – do formatu A4.

Termin i adres:

- prace prosimy dostarczyć do 27.10.2020 do naszej świetlicy - sala 14.

Informacje dodatkowe:

- prace konkursowe powinny być wykonane samodzielnie,

- prace będą oceniane w trzech kategoriach wiekowych: 3-4-latki, 5-6-latki, kl. I-III,

- prace prosimy opisać poprzez podanie: danych osobowych oraz wieku autora, numeru i adresu placówki oraz imienia i nazwiska opiekuna,

- do pracy należy dołączyć zgodę na udział w konkursie, podpisaną przez rodzica/opiekuna prawnego – w załączniku,

- rozstrzygnięcie konkursu: 04.11.2020,

- prace będą zaprezentowane na wystawie w Centrum Kultury „Zamek” w Leśnicy,

- dla laureatów w poszczególnych grupach wiekowych przewidziane są nagrody.

Zgoda na udział dziecka w konkursie[PDF]

Serdecznie zapraszamy!

Organizatorzy:

Edyta Rosiak-Żórańska Szkoła Podstawowa nr 51

Paulina Trafiałek Szkoła Podstawowa nr 51

Michał Bakalarz Szkoła Podstawowa nr 51

Elżbieta Jurkiewicz Szkoła Podstawowa nr 51

Natalia Sienkiewicz Przedszkole nr 15

Katarzyna Molenda Przedszkole nr 15

• Pierwsze zebrania z rodzicami

• ZEBRANIA Z RODZICAMI

odbędą się w terminie od  7 – 10 września 2020r. o godz. 17.00,

Budynek przy ul Krępickiej 50:

07.09 (poniedziałek)- klasy I  godz. 17:00

08.09 (wtorek)- klasy II i III godz. 17:00

09.09 (środa)- klasy IV godz. 17:00

10.09(czwartek)- klasy V oraz VIe i VIg godz.17:00

Budynek przy ul. Eluarda 51-55:

08.09 ( wtorek)- klasy VIII, godz.17:00

09.09 (środa)- klasy VII, godz. 17:00

10.09 (czwartek)- klasy VIa, VIb, VIc, VId, VIf

• Stypendystka Prezydenta Wrocławia

• Opublikowane zostało zarządzenie Prezydenta Wrocławia w sprawie przyznania stypendiów na rok szkolny 2020/2021 dla najlepszych uczniów wrocławskich szkół. Stypendia dla młodych ludzi przyznawane są w ramach "Wrocławskiego programu wspierania uzdolnionych – ,,PROMOVERE TALENTA”.

Z przyjemnością informujemy, że stypendystką Pana Prezydenta Jacka Sutryka została uczennica (teraz już absolwentka) naszej szkoły – Rozalia Lazanowicz – za celujące wyniki i szczególne osiągnięcia w nauce. Rozalia jest laureatką (z dwóch przedmiotów) najbardziej prestiżowego konkursu wiedzy w regionie ,,zDolny Ślązak”, ukończyła szkołę podstawową ze średnią ocen 6,0, a także z tytułem ,,Najlepszy absolwent Szkoły Podstawowej nr 51 im. Jana Pawła II we Wrocławiu w roku szkolnym 2019/2020.

Rozalce gratulujemy i życzymy sukcesów w nowej szkole.

• Płyn do dezynfekcji rąk

• Szanowni Rodzice, w związku z pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi środków dezynfekcji rąk używanych w naszej szkole, zamieszczamy LINK do strony, na której znajdą Państwo informacje (normy, charakterystyka) o produkcie, którego używamy.

• Wyniki konkursu fotograficznego "Pokaż, że jesteś częścią SP51"

• Z wielką przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu fotograficznego „Pokaż, że jesteś częścią SP51 – mój (nie)typowy dzień na kwarantannie”.

Laureaci konkursu to:

• Aleksander Szlasa, kl. 0 „b”,
            • Mieszko Munduć, kl. 1 „d”,
            • Zuzanna Kapłon, kl. 5 „a”, Kacper Guzik, kl. 7 „d”.

Wyróżnieni zostali:

• Paweł Klepczyk, kl. 1 „a”,
            • Anna i Wiktor Stawujak, kl. 1 „d” i 5 „a”, Zuzanna Zaczkiewicz, kl. 2 „a”,
            • Filip Konopczak, kl. 2 „a”,
            • Aleksandra Wnuk, kl. 2 „b”,
            • Lidia Rachwalska, kl. 3 „c”,
            • Damian Zawieja, kl. 4 „a”.

Wyróżnienie specjalne otrzymuje klasa 5 „a” za zdjęcie grupowe.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Nadesłane prace sprawiły nam wielką radość!

Mamy cudownych uczniów!

• Lekcje historii na YouTube

• "Oto jasna strona lekcji online, takie samorodki jak Pan. Brawo :)"
            "Pięknie pan tłumaczy, ta lekcja rzuca nowe światło na lekcje historii. Czekam na więcej lekcji:-)"
            "Historia jest fajna i ciekawa"
            To tylko niektóre z bardzo wielu komentarzy zostawianych pod filmikami na kanale nauczyciela historii uczącego w naszej szkole -  pana Pawła Jokiela.
            "Lekcje historii na YouTube" to wspaniały pomysł na dzielenie się wiedzą z uczniami i przekazywanie jej w atrakcyjny sposób.
            Kanał cały czas się rozwija, a pan Paweł zyskuje nowych słuchaczy/oglądaczy nie tylko wśród uczniów.
            Nauczyciel planuje, by na kanale regularnie pojawiały się tematy ułatwiające uczniom powtórki oraz przygotowania do sprawdzianów/egzaminów, a także kontynuacje filmów tematycznych, takich jak np.: Wrocławskie Legendy, by zaciekawiać odbiorców historią, która nie wygląda tylko tak jak określa ją podręcznik i podstawa programowa.

Miło nam, że mamy w swoim gronie utalentowanego Youtubera - pasjonata historii.