• Obchody Narodowego Dnia Niepodległości w świetlicy

          • Jak co roku nasza świetlica przyłączyła się do obchodów Narodowego Dnia Niepodległości 11 listopada.

            W tym roku miały one szczególny charakter ze względu na okrągłą, setną rocznicę tego wydarzenia. Podczas całego tygodnia poprzedzającego święto dzieci poznawały polskie symbole narodowe, najważniejsze fakty historyczne, dotyczące powyższej daty, współtworzyły świetlicowe gazetki oraz wykonywały tematyczne prace plastyczne (m.in. godło Polski metodą origami płaskiego z koła, zakładki do książek, kotyliony).

            Z okazji Święta Niepodległości dzieci ze świetlicy przygotowały również portrety Józefa Piłsudskiego – część z nich została wysłana na międzyświetlicowy konkurs plastyczny „Wąsy Piłsudskiego”, organizowany przez Szkołę Podstawową nr 118.

            Trzymamy mocno kciuki za naszych reprezentantów i życzymy im powodzenia!

             

            /KSK

          • 6d w Akademii Małego Kucharza

          • Smaczne, zdrowe i pachnące bułeczki z dynią, żurawiną i orzechami wyprodukowali młodzi adepci sztuki kulinarnej z klasy 6d. Będzie co wspominać! I jeszcze krem z soczewicy, bananów, daktyli i kakao! Palce lizać! Przepisem możemy się podzielić!

            /KSK

          • Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

          • Rok 2018 upływa pod znakiem setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W naszej szkole odbywają się w związku z tym wydarzeniem liczne uroczystości, konkursy, wyjścia i wyjazdy. 

            W piątek - 9 listopada, odbyła się uroczysta wieczernica, podczas której nasi uczniowie mieli okazję obejrzeć inscenizację przygotowaną przez nauczycieli i uczniów. 

            W tym dniu wszyscy uczniowie z klas IV-GIM przygotowywali patriotyczne lampiony, które stanowiły jedyne światło oświetlające scenę. Mała sala gimnastyczna zmieniła się w głuchą puszczę, a scena w chatkę leśnika, w której konała Litwinka, bohaterka i wódz powstania - Emilija Plater, w którą wcieliła się pani Magdalena Ruszkiewicz. Pozostałe nauczycielki - pani Olga Szewczyk, pani Agnieszka Kroczak, pani Magdalena Kanachowicz i pani Klaudia Sania-Kawa, odegrały role strzelców. Przybliżyły uczniom utwór Adama Mickiewicza i wprowadziły w podniosły nastrój. Niesamowite wrażenie spotęgowały prawdziwe mundury występujących oraz rekwizyty - dwururka, kordelas, pas, ładunki. 

            Nie mogło zabraknąć również Józefa Piłsudskiego, w rolę którego wcielił się Rafał Patroński. W towarzystwie żołnierzy - Kacpra Wijaty i Aleksandra Ziółkowskiego, wjechał on na scenę swoim mobilem. Naczelny Wódz wygłosił słynną przemowę i przekazał odpowiedzialność za losy Polski młodemu pokoleniu. 

            Występ uświetniła piosenka "Sto lat ja i ty" w wykonaniu uczennic klasy 6D. Na koniec rozległ się huk i posypało się biało-czerwone konfetti. 

            Ponadto od piątku można oglądać wystawę niepodległościową w holu budynku przy Krępickiej. W dwóch gablotach znajdują się cenne pamiątki z czasów zaborów oraz wojennej zawieruchy: banknoty, dyplomy, pamiętniki oraz księga polskiej jazdy konnej z 1938 r. - prawdziwy biały kruk!

            Serdecznie zapraszamy do zwiedzania wystawy oraz wpisu do pamiętkowej księgi życzeń, która znajduje się tuż obok.

            /KSK

          • Otrzęsiny klas czwartych

          • 06.11.2018 roku uczniowie czwartych klas wzięli udział w otrzęsinach zorganizowanych przez Radę Samorządu Uczniowskiego, pod hasłem "W świecie bohaterów kreskówek Disneya".

            Czwartoklasiści przebrali się za postacie z "Potworów i spółki", "Iniemamocnych", "Alladyna", "Tarzana", "Gdzie jest Nemo?", "Myszki Mickie i kaczor Donalda" czy "Gwiezdnych Wojen". Wszystkie klasy, w rywalizacji, zdobyły wystarczającą ilość punktów, by zostać przyjętym do grona starszaków, otrzymały więc dyplomy i słodkie upominki.

            Mimo że wszyscy uczniowie spisali się fantastycznie, należy dodać, że trzy klasy okazały się bezkonkurencyjne i tak: IV A zajęła I miejsce, IV F- II, a IV G- III miejsce.

            Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom zabawy. 

          • Dar dla Ojczyzny

          • W środę 31 X 2018 r. klasa II B zorganizowała wraz z wychowawczynią p. Zofią Witan uroczystą ceremonię sadzenia drzewa z okazji 100-lecia Niepodległości Polski. Klasa otrzymała od zaprzyjaźnionej pani leśnik- Wandy Wilanowskiej sadzonkę buka zwyczajnego odmiany purpurowej.

             

            To Jubileuszowe Drzewko uroczyście zostało posadzone w obecności pani wicedyrektor Jolanty Karczakowskiej na terenie szkolnym. W czasie uroczystości zakopaliśmy na pamiątkę kapsułę czasu z życzeniami dla Polski i podpisami uczniów. Uroczystość uświetniła  recytacja wierszy i śpiew piosenki „Jesteśmy Polakami” i barwy narodowe chorągiewek. Uczniowie wraz z panią dyrektor wsadzili drzewko, podlali  i wstawili tabliczkę informacyjną o darze klasy II B dla Ojczyzny.

             

            /KSK

          • Warsztaty ekologiczne z Ekocentrum

          • W ostatnich dniach października i na początku listopada klasa 5c brała udział w zajęciach salowych i terenowych orgazniowanych przez Ekocentrum na temat klimatu i dobrej atmosfery w mieście.

            Zajęcia salowe skupiają się wokół konfrontacji wiedzy potocznej ze stanowiskiem współczesnej nauki w zakresie zmian klimatu, które jak w soczewce skupiają najważniejsze problemy i wyzwania stojące aktualnie przed ludzkością – wybór między modelem wykładniczego wzrostu gospodarczego a ideą zrównoważonego rozwoju, energetyką opartą na paliwach kopalnych a odnawialnymi źródłami energii, odpowiedzialną konsumpcją a hiperkonsumpcją itp. 

            Zajęcia terenowe są okazją do wspólnego zastanowienia się nad wpływem człowieka na równowagę klimatyczną, sposobami jej kształtowania oraz zagrożeniami i wyzwaniami, które się z nią wiążą w obliczu globalnego ocieplenia.

            /KSK

          • Klasa 5c w MWW

          • Dnia 29 października klasa 5c wybrała się do Muzeum Współczesnego na warsztaty edukacyjne pt. Pojęciokształty. Po ciekawej prelekcji uczniowie podziwiali wystawę Stanisława Dróżdża, a następnie tworzyli własne obrazy za pomocą znaków interpunkcyjnych, liter i cyfr.

            Wizyta w muzeum zakończyła się zabawą interaktywną instalacją pt. Duchy lasu w ,,Samoobsługowym Muzeum” oraz podziwianiem widoku Wrocławia z tarasu widokowego muzeum.

          • Jesienny kolaż – wyniki międzyświetlicowego konkursu

          • W październiku, w naszej świetlicy odbył się międzyszkolny konkurs plastyczny „Jesienny kolaż”. Po burzliwej naradzie (wszystkie prace były na bardzo wysokim poziomie!), jury przyznało następujące nagrody oraz wyróżnienia:

             

            I miejsce: Hanna Kurzyk – Szkoła Podstawowa nr 22

            II miejsce: Wiktoria Kucajda – Szkoła Podstawowa nr 37

            III miejsce: Alicja Orzechowska – Szkoła Podstawowa nr 22

             

            Prace wyróżnione:

            Natalia Ligner – Szkoła Podstawowa nr 22

            Paweł Panek – Szkoła Podstawowa nr 17

            Oliwia Sobczuk – Szkoła Podstawowa nr 39

             

                        Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

          • Konkurs wiedzy o Niepodległej

          • 26 października uczniowie z klas 4-GIM zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi historii Polski. Musieli wykazać się wiedzą nie tylko z najnowszych dziejów, ale także z początków państwa Polan i wielu wojennych zawieruch. 

            Kto okazał się najlepszy? Wyniki poznamy podczas uroczystości związanych z obchodami setnej rocznicy odzyskania niepodległości. 

            /KSK

          • Nowości w strefie czytelnika

          • Dzięki wsparciu Rady Rodziców i dyrekcji szkoły w naszym kąciku czytelniczym pojawiło się ostatnio sporo nowych fantastycznych książek. Na półkach czekają na was m. in. Felix, Net i Nika, Pan Samochodzik, Harry Potter i Nela mała Reporterka oraz bohaterowie Magicznego Drzewa i  Kronik Archeo. Starszym czytelnikom polecamy szczególnie ciekawą powieść wrocławskiej pisarki Magdaleny Zarębskiej  pt.  „Projekt Breslau”.  

            /KSK

             

  • Galeria zdjęć

      brak danych
  • Biuletyn informacji publicznej