• Zakończenie roku szkolnego

• W piątek 22 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Był to rok obfitujący w wiele wydarzeń edukacyjnych, kulturalnych i sportowych. Sukcesy naszych uczniów wpiszą się w kolejną kartę naszej historii. Koniec roku szkolnego to nie tylko świadectwa, nagrody i początek upragnionych wakacji, ale także pożegnania. W piątek dwie klasy gimnazjalne po raz ostatni przekroczyły próg szkoły jako nasi uczniowie Pożegaliśmy się ze łzami wzruszenia, życząc naszym absowentom sukcesów w dalszej edukacji.

Absolwentom, uczniom, rodzicom i nauczycielom życzymy słonecznych, udanych wakacji.

Do zobaczenia!

• Wycieczka klas 7b i 7d na Ślężę

• 19 czerwca klasy 7b i 7d pod opieką ks. Przemysława Przyślaka, p. Magdaleny Kanachowicz i p. Klaudii Sania-Kawy udały się na wycieczkę na Ślężę oraz do Parku Linowego "Pod Wieżycą".

Wszystkim szczęśliwie udało się wejść na najbardziej wysunięty na północ fragment Przedgórza Sudeckiego i wznoszącą się na 718 m n.p.m. Ślężę. Choć nazwa góry pochodzi prawdopodobnie od starosłowiańskiego wyrazu ślęg, który oznacza miejsca podmokłe i spowite często mgłą, pogoda wyjątkowo nam dopisała.

Wycieczkę uważamy za wyjątkowo udaną i zapraszamy do galerii zdjęć.

• Dzień Profilaktyki

• W piątek 15 czerwca odbył się w naszej szkole coroczny Dzień Profilaktyki. Celem zorganizowania akcji była promocja zdrowego stylu życia, kształtowanie  bezpiecznych postaw wśród naszych uczniów, rozpowszechnianie wiedzy na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa.

Z tej okazji gościliśmy w naszej szkole karetkę Pogotowia Ratunkowego. Uczniowie brali udział w krótkim pokazie pierwszej pomocy z użyciem fantomu oraz AED, a także mieli okazję obejrzeć wyposażenie ambulansu. Dla uczniów gimnazjum pracownicy stowarzyszenia KARAN przeprowadzili pogram profilaktyczny NOE poruszający kwestię uzależnienia od alkoholu i narkotyków. Uczniowie klas młodszych mieli niepowtarzalną okazję poznać Konną Straż Miejską – strażników wraz ze swoimi wierzchowcami, szkolonymi do zadań specjalnych. A wisienką na torcie okazał się kolejny niezwykły gość, który przybył do nas ze swoimi przewodnikiem z Służby Celnej. Benny, pies rasy labrador jest wyszkolony do wykrywania substancji odurzających. Biszkoptowy sierściuch zaprezentował swoje umiejętności węszenia!

Do następnego razu!

• Nasi laureaci w konkursie WNW

• 14 czerwca 2018 r. w Ossolineum odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom XXIV Powiatowego Rajdu Śladami Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. Konkurs odbywal się w ramach Wielkiej Nagrody Wrocławia.

Wśród nagrodzonych osób znalazły się dzieci z naszej szkoły. Zuzanna Kaim z klasy 7b i Aleksander Zygadło z klasy 4b otrzymali wyróżnienie, natomiast Wiktoria Milewska z klasy 7c zajęla III miejsce.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!