• Debaty wyborcze dla kandydatów do Rady Samorządu Uczniowskiego
          • Debaty wyborcze dla kandydatów do Samorządu Uczniowskiego

• 11.10 w naszej szkole odbyły się debaty wyborcze dla kandydatów ubiegających się o miejsce w Radzie Samorządu Uczniowskiego. Spotkania zorganizowane w obu budynkach - przy ul. Eluarda i przy ul. Krępickiej.

W ich trakcie kandydaci odpowiadali na szereg pytań, zadawanych przez prowadzące debatę: Martynę Bogucką - Łaczną, Julię Flak, Hannę Zaczkiewicz i Małgorzatę Rejman oraz przez przedstawicieli klas.

Mamy nadzieję, że wypowiedzi kandydatów pomogą uczniom w wyborze ich przedstawicieli. Wybory uzupełniające odbędą się 19.10

• Sportowy sukces naszej szkoły
          • Sportowy sukces naszej szkoły!

• Piłkarski rok szkolny rozpoczęty! I to w jakim stylu! SP 51 wicemistrzem Wrocławia - strefy zachód w kategorii młodzież szkolna!

Leśniccy uczniowie, aż do finału, wygrali wszystkie mecze. W grupie poradziliśmy sobie z SP 5 i SP 105, dzięki czemu zakończyliśmy ten etap rozgrywek na 1 miejscu. Ćwierćfinał przysporzył sporo emocji. Udało się odwrócić losy spotkania i zamienić niekorzystny wynik 1:2 na remis. Potem rozegraliśmy serię rzutów karnych, w których byliśmy bezbłędni. Wygraliśmy 4:2 dzięki 2 świetnym paradom Rafała Brożyny. Półfinał był równie emocjonujący. Mecz zakończył się remisem 1:1 i znowu do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. Kolejny raz pokazaliśmy, że mamy nerwy ze stali i wygraliśmy. Finał to już lepsza gra SMS Junior, zasłużone 2 miejsce dla naszej ekipy i przepustka do gry o mistrzostwo Wrocławia na wiosnę.

Gratulacje!

• Lekturownik, czyli kredą o lekturach

• Uczniowie klas ósmych postanowili w nietypowy sposób powtórzyć treść lektur obowiązkowych na egzaminie  ósmoklasisty.

Podzieleni na zespoły musieli wcześniej opracować wybraną lekturę. Zwieńczeniem ich pracy były rysunki, które wykonali kolorową kredą na szkolnym boisku. Uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością i zaangażowaniem podczas realizacji własnych projektów.  Zapraszamy do ich obejrzenia, póki jesienny deszcz  nie zmyje ich. Naprawdę warto !!!!!!

• Zajęcia z prawnikami

• 29 i 30 września odbyły się w naszej szkole zajęcia dla klas siódmych i ósmych z mecenasami - przedstawicielami Wrocławskiej Izby Radców Prawnych, zorganizowane przez Radę Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem - Panią Anną Zysiak. Uczniowie mogli porozmawiać o konstytucji, roli demokracji oraz o zawodach prawniczych.

Warsztaty były bardzo interesujące, a nasi uczniowie mieli wiele nurtujących ich pytań, na które nasi goście starali się w najbardziej wyczerpujący sposób odpowiedzieć.

• Klasy młodsze powitały jesień
          • Klasy młodsze powitały jesień...

• Uczniowie klas młodszych uroczyście witali nadejście jesieni. W klasach organizowane były różne zajęcia. Dzieci śpiewały piosenki, tworzyły różne prace z  liści, kasztanów, jarzębiny i innych materiałów przyrodniczych, malowały jesienne krajobrazy. Spożywały owoce, warzywa oraz sałatki owocowo - warzywne. Sale lekcyjne ozdobiły bukiety z jesiennych liści i kwiatów.

W klasie 1B odbyła się rewia mody jesiennej. Dzieci prezentowały swoje stroje i chętnie pozowały do zdjęć. Było bardzo wesoło i kolorowo.

• Biegi przełajowe

• Dnia 14 września 2021 roku reprezentacja SP 51 wzięła udział w indywidualnych biegach przełajowych.

Efektem bardzo dobrych występów były wysokie miejsca w poszczególnych biegach.

Najlepiej zaprezentował się Rafał Szopa, uczeń klasy 7, który zajął 35 miejsce na 244 uczestników.

Wszystkim uczniom należą się słowa uznania za wyniki, ale również za zaangażowanie i walkę do ostatnich metrów.

• Zdobyliśmy Szkolną Koronę Gór Polski
          • Zdobyliśmy Szkolną Koronę Gór Polski!

• Cześć Górom!

Kochani Zdobywcy! W ostatnich dniach sierpnia szkolna Korona Gór Polski została zdobyta! W ciągu czterech miesięcy weszliśmy wspólnie na wszystkie 28 najwyższych szczytów.

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem Waszego zaangażowania i zapału jaki towarzyszył Wam podczas górskich wędrówek. Dziękujemy za piękne fotorelacje i wszystkie ciepłe słowa jakimi dzieliliście się z nami podczas tych miesięcy.

Powoli kończymy naszą przygodę z Koroną Gór Polski, ale...na pewno nie z górami...!

Szczyty można jeszcze zdobywać do 19 września, a potem poświętujemy wspólny sukces. Pamiętajcie o przyniesieniu i przesłaniu zdjęć, tak abyśmy mogli uwiecznić Was w Galerii Zdobywców.

Z górskimi pozdrowieniami i bardzo z Was dumne,

Elżbieta Jurkiewicz

Edyta Rosiak - Żórańska