• Druk 3D

• W ramach projektu Laboratoria Przyszłości wykorzystujemy drukarkę 3D. Uczniowie na lekcjach informatyki tworzą prace w technologii 3D, następnie ich projekty są drukowane.

Drukowaliśmy już m. in. bryloki do kluczy, makiety budynków, gwizdki dla nauczycieli w - f oraz wiele innych obiektów.

• Odyseja Umysłu - nasz wielki sukces!

• "Odyseja Umysłu" to program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Głównym celem jest rozwój zdolności twórczych, jakie posiada każdy młody człowiek. Dzieci i młodzież uczą się kreatywnego i krytycznego myślenia, angażując grupy uczestników w proces twórczego rozwiązywania problemów rozbieżnych – czyli takich, które rozwiązać można na wiele sposobów.

W tegorocznym krajowym finale w Gdyni wzięły udział 283 drużyny z całej Polski. W tej rywalizacji fantastycznie wypadli uczniowie naszej szkoły.

Drużyna Odyseuszy z klasy 3a w swojej kategorii zajęła I miejsce i została laureatem 32 Ogólnopolskiego Finału Odysei Umysłu. Uczniowie pracowali pod kierunkiem p.Bożeny Dudycz i p. Elżbiety Frankowskiej.

Oto skład zwycięskiej drużyny:

• Mikołaj Burda
            • Wojciech Karpowicz
            • Zofia Tas
            • Aleksander Trębaczkiewicz
            • Pola Wieczorkowska
            • Weronika Zawalniak
            • Hanna Złotorowicz

W nagrodę pojadą na światowy finał, który rozegrany zostanie w Stanach Zjednoczonych Ameryki, w maju 2023r.

Uczniowie liczą na wsparcie dorosłych, nie tylko ze swojego osiedla, ponieważ wyjazd na drugą półkulę jest bardzo drogi, a możliwości rodziców naszych orłów – ograniczone.

Założyliśmy specjalne konto, na które można wpłacać pieniądze, aby pomóc w zdobyciu środków na wyjazd.

Oto jego numer: 90 1020 5226 0000 6402 0797 8549

Można ich także wesprzeć na zrzutce TUTAJ

Z góry dziękujemy za Wasze wpłaty :)

• Sukces naszych uczennic na Konkursie Krasomówczym

• Dnia 19.04.2023 roku w naszej szkole odbył się XXIX Powiatowy Konkurs Krasomówczy, którego celem jest propagowanie turystyki i krajoznawstwa po Dolnym Śląsku. Co roku przebiega on pod innym hasłem, tegoroczne brzmiało- WROCŁAWSKI RYNEK - SERCEM MIASTA.

Uczestnicy, w iście aktorski, sposób zaprezentowali teksty, które były bardzo interesujące, często zaskakujące albo wręcz wiejące grozą. Mogliśmy pospacerować po zoo- znajdującym się w Rynku, usłyszeć hrabiego Aleksandra Fredę, czy też zasiąść przy przepastnym stole w średniowiecznej Piwnicy Świdnickiej i uraczyć się orzeźwiającym kwasem chlebowym.

Była to prawdziwa uczta dla uszu i wyobraźni miłośników Dolnego Śląska i Wrocławia.

W tym prestiżowym konkursie wzięły udział reprezentantki naszej szkoły i odniosły wielki sukces – Aleksandra Furgał uczennica klasy 8c zajęła I miejsce, a Aniela Mazur z 8a zdobyła III miejsce. Gratulujemy naszym uczennicom i zachęcamy innych uczniów SP51 do udziału w przyszłorocznym konkursie, którego organizatorami jesteśmy od wielu lat. Już jesteśmy ciekawi pod jakim hasłem staną w szranki przyszli uczestnicy.

• Zapisy na półkolonie letnie

• Drodzy Rodzice, informujemy, że 10.05.2023 ruszają zapisy na półkolonie letnie.

Zapisy na półkolonie będą przyjmowane od godz. 7:00 w gabinecie nr 4 w budynku szkoły przy ul. Krępickiej.

Terminy półkolonii:

I tydzień od 26.06.2023 do 30.06.2023

II tydzień od 3.07.2023 do 7.07.2023

Koszt turnusu wynosi 260 złotych.

• Podsumowanie akcji pomocy dla zwierząt

• Naszym uczniom nie jest obojętny los porzuconych i bezdomnych zwierząt.

Klasa 2e wraz z wychowawczynią zorganizowała w naszej szkole akcję pomocy dla zwierząt. Dzieci oraz Rodzice przez cały miesiąc marzec mogli przynosić karmę, przysmaki i inne smakołyki dla wrocławskiego schroniska. Wszystkie przekazane dary zostały dostarczone na ręce pracowników TOZ Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu.

Wszystkim Uczniom i Rodzicom klasy 2e SP51 składam podziękowanie za okazaną pomoc i ogromne serca.

wychowawczyni

Anna Leśniewska

• Promujemy czytelnictwo

• W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0, w którym biorą udział dzieci z oddziału przedszkolnego, prowadzone są w tym roku różnorodne inicjatywy promujące czytelnictwo.

Dzięki zakupionym z programu książkom, od wielu miesięcy rozwijamy zainteresowania naszych najmłodszych uczniów.

Obecnie prowadzimy cykliczne prezentacje pt.:"Moja ulubiona bajka", podczas których dzieci przedstawiają okładki swoich ulubionych książek.

• Kiermasz Wielkanocny w świetlicy szkolnej

• W dniach 3 i 4.04.2023 w naszej świetlicy odbył się Kiermasz Wielkanocny. W sprzedaży były ozdoby na stół i dekoracje świąteczne, takie jak: baranki, zajączki, kurczaczki, kogutki, rzeżucha, wianuszki i wiele innych.

Dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na zakup gier i zabawek dla dzieci, szczególnie sprzętu sportowego.

Dziękujemy za zaangażowanie.

• Konkurs Recytatorski w świetlicy szkolnej

• W dniu 23.03.2023 w świetlicy szkolnej odbył się VIII Konkurs Recytatorski. Uczniowie deklamowali wiersze o tematyce dowolnej. Wszyscy byli bardzo dobrze przygotowani i przejęci występem przed publicznością. Dziękujemy za zaangażowanie w konkursie.

Oto laureaci:

I miejsce Kinga Gągorowska

II miejsce Maria Olbrych

III miejsce Leon Hajdasz i Igor Niedział

Gratulujemy!

• Czar Soplicowa
          • „Czar Soplicowa”

• Z wielką przyjemnością informujemy, że uczennice: Karolina Nowak z klasy 8f i Aleksandra Furgał z klasy 8c wzięły udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim "Czar Soplicowa", który odbył się w Muzeum Pana Tadeusza.

Dziewczyny godnie reprezentowały naszą szkołę, prezentując się fantastycznie - Karolina zajęła III miejsce. Jest to duży sukces, gdyż konkurs był przeprowadzony na bardzo wysokim poziomie, a  wszyscy uczestnicy wykazali się dużym profesjonalizmem i zaangażowaniem.

Gratulujemy!