• Szkoła w Partnerstwie dla Leśnicy i okolic

• Nasza szkoła jest członkiem Partnerstwa dla Leśnicy i okolic. Już w tym roku szkolnym odbyły się dwie akcje pod ich patronatem: Narodowe Czytanie i Jarmark Jadwiżański.

Dnia 9.09. na tarasach OPT Zamek odbyło się Narodowe Czytanie. W lekturę "Nad Niemnem" włączyło się wielu partnerów. Przy pięknej pogodzie i wyjątkowej scenerii słuchano powieści Elizy Orzeszkowej.

• 26 września w naszej szkole odbył się Europejski Dzień Języków Obcych.

Uczniowie klasy 2d pod opieką nauczycielki  języka angielskiego pani Uli Levytskiej przygotowali ciekawy quiz o językach obcych dla uczniów klasy 4a. Nie zabrakło ciekawych pytań o flagi państw Europy, pochodzenie różnych słówek, witania się  w językach obcych i wiele innych. Uczniowie klas 2a i 2c zrobili plakaty z flagami państw  Europy.

Bardzo cieszymy się dużym zainteresowaniem uczniów w kwestii innych krajów i ich ogromną wiedzą.

• Wrocławski Budżet Obywatelski

• Ruszyła 11 edycja WBO, głosować można łącznie na dwa projekty - jeden osiedlowy i jeden ponadosiedlowy.

Aby dany projekt mógł wygrać, musi zdobyć minimum 100 głosów.

Nie ma określonej górnej liczby projektów, które wygrają i zostaną zakwalifikowane do realizacji. Za zwycięskie zostaną uznane te, które zdobędą największe uznanie – aż do wyczerpania puli środków na tegoroczny WBO.

Zachęcamy Państwa do głosowania na dwa projekty:

projekt ponadosiedlowy nr 202 Na zielono, na sportowo! - edycja 2 - opis TUTAJ

projekt osiedlowy nr 273 Stabłowicka Wyspa Rodos - opis TUTAJ

Link do strony głosowania TUTAJ

Można zagłosować do 9.10.2023r.

• Debata i wybory do SU

• W miniony czwartek i piątek uczniowie klas IV - VIII mieli okazję doświadczyć wagi i roli demokracji, jako sposobu organizacji życia społecznego. Mogli poczuć, że podejmowane decyzje zależą także od nich...

Dzień przed wyborami do Rady Samorządu Uczniowskiego odbyła się debata wyborcza kandydatów ubiegających się o miejsce w niej. W wydarzeniu wzięli udział kandydaci: Piotr Sobota z klasy VIIa, Paulina Wargacka i Konrad Kalandyk z VIIc, Lena Stefańczak i Miłosz Ryng z klasy Ve, Zofia Kołodziejczyk z Vc, Iga Galasińska z IVd oraz Aleks Oborski z VIb.

Pretendenci mogli zaprezentować swój program wyborczy, działania i motywacje, które decydowały o starcie w wyborach. Wypowiedziom kandydatów przysłuchiwali się przedstawiciele klas, mogli oni także zadawać pytania. Trzeba przyznać, że wywiązała się ciekawa dyskusja na temat propozycji kandydatów i sposobów ich realizacji.

Dzień później, w piątek, odbyły się wybory. Wszyscy uczniowie klas IV - VIII mogli oddać swój głos na kandydata, którego popierali. Do Rady Samorządu Uczniowskiego weszli Piotr Sobota, Paulina Wargacka, Konrad Kalandyk, Lena Stefańczak i Miłosz Ryng. Dołączają do dziewczyn pracujących już wcześniej: Michaliny Zabrockiej i Judyty Sosnowskiej.

Mamy nadzieję, że wydarzenia te były cenną lekcją demokracji dla naszej społeczności.

• Narodowe czytanie "Nad Niemnem"

• Narodowe czytanie to polska akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej, zapoczątkowana w 2012 roku.

W tym roku wybrano powieść pozytywistyczną Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”. Uczniowie naszej szkoły pod okiem polonistów i wychowawców przygotowali inscenizacje, żywe obrazy a także, premierowe w tym roku szkolnym, słuchowisko radiowe.

Po audycji nadawanej prosto z dworu, gdzie na globusa cierpiała pani Emilia i w którym pan Teofil  arbuza dostał, korytarzami szkolnymi przeszła parada pań i panów jako żywo wyjętych z książki Elizy Orzeszkowej. Obok Korczyńskich, Kirłów i Różyca w paradzie wzięli udział przedstawiciele zubożałej szlachty Bohatyrowiczów.

Po zeszłorocznych "Balladach i romansach" Mickiewicza w przyszłym roku czeka nas "Kordian" Juliusza Słowackiego. Czy będziemy z nim na Mont Blanc? Zobaczymy. Pomysłów nam nie brakuje.

Próby słuchowiska

Fragment słuchowiska

• Czy magnes przyciąga magnez?

• Uczniowie klasy 4c wzięli udział w zajęciach "Czy magnes przyciąga magnez?"

Warsztaty odbyły się w Łukasiewicz - PORT Ogrody Doświadczeń w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.

Uczniowie dowiedzieli się m.in. dlaczego magnes przyciąga tylko wybrane przedmioty, czy magnes i magnez to jest to samo, na czym polega magnetyczna lewitacja i co kryje się pod pojęciem ferrofluid.

To były bardzo ciekawe warsztaty.

• Święto Szkoły

• 14 września obchodziliśmy Święto Szkoły.

We wszystkich klasach odbyły się zajęcia z wychowawcami tematycznie związane z postacią Patrona Szkoły - Jana Pawła II.

Uczniowie klas młodszych uczestniczyli w zajęciach sportowych na boisku szkolnym, musieli pokonać m.in. tor przeszkód.

Uczniowie klas 4 - 8 wzięli udział w biegach przełajowych zorganizowanych w Parku Leśnickim.

Zwycięzcom rozdano medale.

• Udział nauczycieli w konferencji eTwinning

• W sobotę, 9 września, nauczyciele naszej szkoły - p. Rozalia Dziedzic i p. Piotr Łąk wzięli udział w regionalnej konferencji eTwinning "Synergia eTwinning i Erasmus+".

Konferencja odbyła się w SP 9 w Dzierżoniowie. Nauczyciele oraz uczniowie tej szkoły opowiadali o swoim doświadczeniu w realizacji i udziale w projektach eTwinning i Erasmus.

Dla naszych nauczycieli była to cenna wymiana doświadczeń.