• ŚWIĘTO KSIĄŻKI W SZKOLE

• Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich (23 kwietnia) jest dla nas zawsze pretekstem, by zachęcać uczniów do czytania. Staramy się robić to na różne sposoby.

W tym roku sprawiliśmy, że szkolne korytarze zapełniły się bohaterami z literatury. Widziano Czerwonego Kapturka, Harrego Pottera, Pippi Pończoszankę, Adasia Niezgódkę i Królewnę Żabkę z "Akademii pana Kleksa", bohaterów "Pana Tadeusza" i "Kamieni na szaniec" oraz wielu, wielu innych.

Ponadto tradycyjnie już odbył się Konkurs Pięknego Czytania, w którym udział wzięło ponad 70 uczniów. Pokazali, że nasza młodzież, nie tylko chętnie czyta, ale robi to naprawdę pięknie. Wyniki konkursu zamieściliśmy w Librusie.

• Druk 3D

• W ramach projektu Laboratoria Przyszłości wykorzystujemy drukarkę 3D. Uczniowie na lekcjach informatyki tworzą prace w technologii 3D, następnie ich projekty są drukowane.

Drukowaliśmy już m. in. bryloki do kluczy, makiety budynków, gwizdki dla nauczycieli w - f oraz wiele innych obiektów.