Edukacyjna przygoda we wrocławskim ZOO
W Mikołajki uczniowie klasy 5d mieli okazję odwiedzić wrocławskie ZOO.
W ramach wycieczki dzieci uczestniczyły w wyjątkowej lekcji edukacyjnej pt. „Rekiny – postrach mórz i oceanów”, podczas której dowiedziały się wielu fascynujących faktów o tych niezwykłych drapieżnikach. Zajęcia umożliwiły bliższe poznanie życia rekinów, ich znaczenia w ekosystemach morskich oraz rozwiały popularne mity na ich temat.
Była to nie tylko doskonała okazja do nauki, ale także do integracji i wspólnego spędzania czasu!
1
Dzień Życzliwości
21 listopada tradycyjnie już, w naszej szkole, obchodziliśmy niezwykle hucznie Dzień Życzliwości.
W tym roku przygotowywaliśmy plakaty i gry planszowe związane z tym świętem, a także loga je symbolizujące oraz hasła "Jestem życzliwy i....", "Jestem tolerancyjny i...." Działania te poprzedzone były wyborami na Życzliwków Klasowych, z których społeczność uczniowska wybrała Życzliwków Szkolnych oraz nagrodziła najżyczliwszych nauczycieli tym tytułem.
Śpieszymy więc donieść, że Życzliwką Szkolną w klasach I - III została Martyna Budzińska, a Życzliwkiem Leon Nowak, natomiast w klasach IV - V Pola Wieczorkowska oraz Franciszek Białas. W najstarszych klasach za najżyczliwszych uczniów zostali uznani Aleksandra Gut i Piotr Sobota.
Wszyscy uczniowie wyróżnieni przez klasy za swoje postępowanie otrzymali wyjątkową nagrodę: kupon zwalniający z jednej kartkówki lub odpowiedzi ustnej (nawet zapowiedzianej). Nagrodę tę mogą wykorzystać w dowolnym momencie.
Ale nie tylko uczniowie byli nagradzani na apelu, dyplomy otrzymali także Najżyczliwsi Nauczyciele: Pani Adriana Chudzicka, Pani Magdalena Ruszkiewicz, Pan Paweł Jokiel, a także Panie: Anna Marcjasz i Dorota Tomczyk - Trzaska.
Musimy dodać, że na koniec uroczystości wszyscy wyróżnieni przeszli jeszcze test uśmiechu, otóż mieli za zadanie wypić puchar specjalnego eliksiru życzliwości i zachować uśmiech na twarzach. Sprawdźcie na zdjęciach jak im poszło...
RSU wraz z opiekunką Panią Anną Zysiak
35
Moduł 2 - Matematyka w sztuce
Drugi moduł innowacji pedagogicznej Kreatywna matematyka za nami. W listopadzie towarzyszyło nam hasło Matematyka w sztuce.
Dzieci z zajęć korekcyjno - kompensacyjnych pod okiem p. Sylwii Hucik poznawały związek między matematyką, a sztuką, kształtowały umiejętność obserwacji i rozwijały motorykę małą.
Uczennice i uczniowie tworzyli abstrakcje wykorzystując kształty i figury geometryczne inspirowane Kadinskym. Kolejnym artystą, z którego sztuką zapoznały się dzieci przed wykonaniem prac był Gaudie. Na kanwie jego twórczości mali twórcy uczyli się projektować i odtwarzać wzory, które opierają się na powtarzalnych motywach, czyli mozaiki.
Tęcza w probówce
W tym tygodniu lekcje chemii były bardzo kolorowe. Uczniowie stworzyli "tęczę w probówce".
Barwna tęcza powstała dzięki temu, że kolorowe ciecze po umieszczeniu w jednej probówce nie zmieszały się. W eksperymencie została wykorzystana różnica gęstości kolorowych roztworów wody z cukrem.
Moja praca, moja pasja
Bardzo miło było nam gościć w świetlicy mamę Helenki z kl.1d, p. Annę Haczkiewicz, która opowiedziała nam o swojej pracy - trenera biznesu.
Poprzez prezentację multimedialną wyjaśniła, czym się zajmuje oraz jakich technik i narzędzi używa. W interesujący sposób poprowadziła warsztaty na skupienie i uwagę. Ponadto poprowadziła konkursy z nagrodami oraz zabawy na efektywną pracę zespołową.
Zajęcia były bardzo ciekawe i profesjonalnie przygotowane. Pani Ania od razu zaskarbiła sobie sympatię dzieci. Dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę.
Realizacja projektu "Szkoda życia na hejt"
W dniu 19.11.2024 roku odbyły się w naszej szkole zajęcia wykładowe i warsztatowe z programu pt. "Szkoda życia na hejt".
Rano wysłuchaliśmy wykładu, który przeprowadziła edukatorka Pani Ewa Przybysz - Gazdyra. Następnie cztery klasy brały udział w warsztatach, a po południu chętni rodzice wysłuchali wykładu dotyczącego skutków hejtu rówieśniczego.
Organizatorem programu "Szkoda życia na hejt" jest Fundacja Uniqa, a partnerem merytorycznym Instytut Cyfrowego Obywatelstwa.
Wspaniały występ uczennic na Turnieju Tanecznym
Dnia 20 listopada 2024r. uczennice naszej szkoły: Julia Biel z klasy 7c, Anna Stawujak z klasy 6d i Hanna Zieleń z klasy 5b reprezentowały naszą szkołę na Międzyszkolnym Turnieju Tanecznym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 22 przy ul Karpnickiej.
Wszystkie dziewczęta pięknie zaprezentowały się w swoich wystąpieniach. Wielkie gratulacje i brawa dla nich!
Anna Stawujak i Hanna Zieleń zdobyły 2 miejsce w kategorii formacje, a Julia Biel zdobyła wyróżnienie w kategorii solo.
Gratulacje dziewczyny!
Wielki sukces młodych szachistów z SP 51!
19 listopada 2024 w Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia odbyły się Igrzyska Dzieci w Szachach – jedno z najważniejszych wydarzeń dla młodych miłośników tej królewskiej gry. Nasza drużyna z dumą reprezentowała Szkołę Podstawową nr 51 we Wrocławiu, pokazując nie tylko swoje szachowe umiejętności, ale także ducha zdrowej rywalizacji i piękną współpracę zespołową.
Z radością patrzyliśmy, jak nasi uczniowie wspierają się nawzajem i grają z pełnym zaangażowaniem, dążąc do wspólnego celu. Gratulujemy całej drużynie za wspaniały występ i życzymy kolejnych sukcesów na szachowych arenach!
Ciekawe lekcje chemii
Każdy przyzna, że chemia najbardziej fascynuje, kiedy mamy szansę na własne oczy zobaczyć jej niezwykłe działanie. Sama teoria może być dla uczniów trudna do przyswojenia. Doświadczenia i nauka poprzez obserwację to klucz do sukcesu dla każdego chemika, który chciałby zarazić swoją pasją najmłodszych.
W ostatnim czasie w klasach 7 - 8 przeprowadzone zostały lekcje z doświadczeniami i przedstawianiem zagadnień chemicznych w sposób praktyczny. Oto kilka przykładów z lekcji chemii: rozdział mieszanin - chromatografia, ciepłe powietrze - spirala, odczyn roztworu pH, budowa atomu i odczytywanie liczby atomów w cząsteczkach gry chemiczne.
3
Dzień Życzliwości w ramach Partnerstwa dla Leśnicy i okolic
W OPT Zamek zostały zorganizowane warsztaty malowania kamyczków, jako wyraz wdzięczności i solidarności. Jest to włączenie się w ogólnopolską akcję na Facebooku #kamyczki, która polega na pomalowaniu kamyczka, podpisaniu kodem pocztowym i pozostawieniu go w jakimś miejscu,np. w górach. Znalazca udostępnia zdjęcie tego kamyczka na grupie i w ten sposób kamyczek rusza dalej w drogę.
Warsztaty były okazją do spotkania oraz odwiedzin wystawy na murach OPT Zamek, dotyczącej 35 Rocznicy podpisania Konwencji Praw Dziecka. Wspólnie z uczniami kl.1f, obejrzeliśmy ją i omówiliśmy najważniejsze prawa dziecka.
1
Archiwum