Uczniowie z klasy 4b zapoznają się z pierwszą lekturą i wyruszają w podróż po magicznym świecie słowiańskich wojów.
Zapraszamy do galerii zdjęć.
/KSK
Uczniowie z klasy 4b zapoznają się z pierwszą lekturą i wyruszają w podróż po magicznym świecie słowiańskich wojów.
Zapraszamy do galerii zdjęć.
/KSK
16 października 2018 r. w Centrum Historii Zajezdnia Miasto Wrocław przy współpracy z Honorowymi Konsulatami działającymi w naszym mieście zorganizowało imprezę o charakterze wielokulturowym.
Uczniowie klasy 6d pod opieką pani Grażyny Francuz mieli przyjemność być zaproszonymi gośćmi. Wszystkich uczestników przywitał Dyrektor Departamentu Jarosław Delewski. Towarzyszyli mu konsulowie z 13 krajów. Każdy uczeń otrzymywał specjalny paszport, który dawał mu wstęp na stanowiska poszczególnych państw. Konsulaty przygotowały występy artystyczne, kulinaria, drobne pamiątki. Każda wizyta w punkcie konsulatu to jedna pieczątka w paszporcie. Nasi uczniowie zdobyli rzecz jasna po 13.
Dzięki temu wydarzeniu mogli poznać różne narodowości zamieszkujące Wrocław, poznać ich kulturę, geografię, atrakcje turystyczne. Od Meksyku przez Włochy po Indie i Koreę. To było bezcenne doświadczenie! Cieszymy się, że mieszkamy w takim wielobarwnym mieście.
/KSK
Moment pasowania na ucznia dla każdego młodego człowieka jest niezwykłym przeżyciem. Oto otwiera się droga do nieustannego poznawania otaczającego świata, nawiązywania przyjaźni i zgłębiania tajemnic nauki.
Do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 51 przyjęci zostali kolejni adepci.
Życzymy wytrwałości w nauce i czerpania przyjemności z pogłębiania swojej wiedzy. Witamy Pierwszoklasistów w gronie uczniów!
/KSK
W piątek, 12 października chłopcy z SP 51 wzięli udział w mistrzostwach Wrocławia w mini piłce nożnej. Struktura grupy i sposoby awansu z niej do kolejnego etapu wyglądały identycznie jak w Mistrzostwach Świata dorosłych piłkarzy. Cztery zespoły walczyły o dwa pierwsze miejsca, a każdy z nich miał do rozegrania trzy spotkania.
Pierwsze z nich z SP 26 wygraliśmy 2:0, po bardzo udanej rywalizacji. Do kolejnej przystępowaliśmy z przeświadczeniem, że zwycięstwo zagwarantuje nam awans z grupy. Na drodze do celu stanęli nam chłopcy z SMS Junior Wrocław, którzy byli niewątpliwie faworytami meczu.
Jednak bardzo dobra postawa całego zespołu sprawiła, że już po kilku minutach prowadziliśmy 2:0, a zwycięstwa nie oddaliśmy do ostatniego gwizdka. Końcowy rezultat 3:1. W ostatnim meczu z SP 113 wystarczał nam remis do pierwszego miejsca w grupie. Chłopców z naszej SP 51 on jednak nie zadowalał i kolejny, trzeci już raz, sięgnęli po zwycięstwo.
Kilka lat z rzędu nie udało nam się awansować do półfinałów mistrzostw Wrocławia, jednak od teraz liczymy, że będzie już tradycją, że SP 51 grać będzie o najwyższe laury w mini piłce nożnej.
Klasy szóste i siódme wzięły udział w dorocznej uroczystości. Przyjechało, łącznie z nami, 14 tys. uczniów z 300 szkół z całej Polski. Pogoda dopisała. Mamy nadzieję na owoce tej pielgrzymki. Imprezę zorganizowały pani Irena Matkowska i siostra Cecylia.
/KSK
We wtorek 9 października 2018 roku uczniowie klas gimnazjalnych uczestniczyli w wycieczce autokarowej do Oświęcimia. Zwiedzili obóz koncentracyjny założony przez niemieckich nazistów w 1940 roku, który stał się miejscem zagłady ok. 1,5 miliona ludzi 28 narodowości.
Dowiedzieli się, że w 1947 roku obóz koncentracyjny Auschwitz - Birkenau został przekształcony w muzeum i uznany za pomnik męczeństwa wielu narodowości, a w 1979 roku muzeum zostało wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.
Wycieczka pozostawiła niezatarte wrażenia.
Podczas zwiedzania bloków w muzeum panowała absolutna cisza i atmosfera zadumy. Wstrząsający był widok tysięcy par butów należących niegdyś do więźniów, naczyń, walizek, okularów, protez, grzebieni, pędzelków do golenia. Trudno wyrazić uczucia, gdy przewodnik opowiadał o eksperymentach pseudomedycznych, które były wyjątkowo okrutne. Wszystkie badania nadzorował dr Josef Mengele.
Patrząc na pasiaki, w których pracowali więźniowie na co dzień, trudno sobie wyobrazić, jak udało się im przeżyć tydzień, miesiąc…
Na ścianach, w jednym z bloków, zawieszone są zdjęcia ludzi, pod nimi informacje o tożsamości, wieku, masie, czasie spędzenia w Auschwitz i wadze. Zdjęcia, na których są twarze bez wyrazu, oczy smutne, pozbawione jakiejkolwiek nadziei.
Uczniowie stwierdzili, że każdy powinien zwiedzić to miejsce, aby nigdy nie dopuścić do powtórzenia podobnych potworności.
/KSK
W tym roku organizatorami zawodów były: Fundacja Matematyków Wrocławskich, Fundacja Edukacji Międzynarodowej, Instytut Matematyczny Uniwersytetu Wrocławskiego i SP Atut z Wrocławia.
Zawody odbywały się w Parku Grabiszyńskim we Wrocławiu, a bazą zawodów – Centrum Edukacji Międzynarodowej.
Była to świetna zabawa z matematyką i miły sposób spędzenia niedzielnego jesiennego dnia. Uczestniczyło w niej blisko 1000 osób. MMnO to największa popularna impreza tego typu w Polsce. Rozwija nie tylko umiejętność logicznego myślenia i orientacji w terenie, ale i sprawność ruchową oraz umiejętność współpracy w grupie i szybkiego podejmowania decyzji. Promuje tereny zielone miasta i okolic Wrocławia.
Wszystkim uczestnikom i kibicom organizatorzy zapewnili ponadto ciekawe zadania i dobrą zabawę, konkursy sportowe, łamigłówkowe i wiedzowe, upominki dla zwycięzców konkursów sportowych, łamigłówkowych i wiedzowych, bezpłatną ciepłą zupę po zakończeniu Marszu, dostęp do sklepików z napojami i ciastami i grilla serwującego dania na ciepło. Przygotowano także kiermasz z ciekawymi książkami i łamigłówkami matematycznymi.
W tym roku naszą szkołę reprezentowały cztery uczniowskie patrole z klas 5, 7 i 8 w składzie: Hania Firek, Wiktoria Hernas, Małgosia Rejman, Leon Nowak, Julka Bąk, Emilka Michałkiewicz, Dawid Szlosek, Kacper Żuraw, Rozalka Lazanowska, Tomek Bednarkiewicz, Wiktoria Kusznir, Ewa Wiszniewska i Wiktor Modrzewski. Zachęcamy wszystkich do udziału w kolejnej edycji zawodów w przyszłym roku szkolnym.
Zdjęcia z imprezy, autorstwa p. Ewy Waskowskiej z SP Atut, można zobaczyć pod linkiem: KLIKNIJ TUTAJ :)
5 października uczniowie SP 51 wzięli udział w eliminacjach do Mistrzostw Wrocławia w mini piłce nożnej.
W ramach rozgrywek zagraliśmy trzy mecze. Pierwszy z nich wygraliśmy 3:2 z SP 82, drugi natomiast 1:0 z SP 113.
Do trzeciego meczu podchodziliśmy już mając zagwarantowany awans do kolejnego etapu Mistrzostw. Przegraliśmy jednak 1:2, po bardzo ładnym spektaklu. To już kolejny rok z rzędu kiedy wychodzimy z grupy i przechodzimy do rywalizacji o mistrza Wrocław-Zachód. Rok temu było bardzo blisko awansu do kolejnej fazy. Jak będzie tym razem?
/KSK
W sobotę 29 września uczniowie naszej szkoły wraz z p. Klaudią Sania-Kawą przenieśli się do listopadowego Lwowa 1918 roku. Ich zadaniem była walka z oddziałami ukraińskimi wspomaganymi przez Austiaków. Drużyna, której skład stanowili uczniowie klas piątych, siódmych, ósmych i gimnazjalnych, miała okazję wykazać się na polu walki i wspomóc inne oddziały walczące z wrogiem, a także zadbać o zaplecze frontu. Jednak głównym celem gry było nadanie tajnego hasła dla sojuszników.
Gra miejska obejmowała sześć punktów taktycznych obrony miasta, pięć punktów dodatkowych i dwa kody QR do odczytania. Nasi uczniowie zapoznali się ponadto z gazetką konspiracyjną "Pobudka" i uzupełnili starą mapę Lwowa. A to wszystko w regulaminowym czasie gry!
Ostatecznie drużyna naszych uczniów, która przyjęła nazwę "Strefa 51", zajęła IV miejsce w klasyfikacji generalnej. Zwieńczeniem działań było odebranie nagrody i gratulacji z rąk Wojewody Dolnośląskiego. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
/KSK
W dniu 28 września br. nasza szkoła uczestniczyła w akcji VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej pod hasłem: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!
Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości. Nauczyciele wraz z uczniami mogli popisać się doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.
W tym dniu w ramach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia na uczniów czekały gry i zabawy związane z tabliczką mnożenia oraz, tworzenie plakatów i układanie rymowanek.
Od 24 września przygotowywaliśmy się do tego święta. Na lekcjach informatyki i zajęć komputerowych uczniowie układali rymowanki ułatwiające zapamiętywanie tabliczki mnożenia, tworzyli plakaty na ten temat. Starsi uczniowie pomagali przygotować dekoracje i „materiały egzaminacyjne”.
W piątek, 28 września w każdej klasie pierwsza lekcja zaczynała się egzaminem pisemnym z tabliczki mnożenia. Uczniowie klas 4 – 6 popisywali się umiejętnościami w zakresie 100, natomiast starsze klasy musiały znać tabliczkę mnożenia i pochwalić się sprawnością rachunkową, gdyż ich działania obejmowały rachunki do 500.
Poziom znajomości tabliczki mnożenia i sprawności rachunkowych okazał się dość wysoki.
W kategorii klas 4 – 6 zdecydowanie najwięcej poprawnych odpowiedzi (96%) uzyskała klasa 6d. Klasa 4c – 91%, a 5d – 84%.
W kategorii klas starszych zwyciężyła klasa 7c – 67%, natomiast 8b uzyskała 62%, a 3a Gim tylko 29%.
Na późniejszych lekcjach uczniowie grali w gry matematyczne: ekspres matematyczny, bingo, lokomotywa.
Dekoracje obu budynków szkolnych i zajęcia z tabliczką mnożenia uświadomiły wszystkim, że to dzień szczególny, a uczniowie świetnie się bawili.
/KSK
Powered by aSc EduPage