Pogoda za oknem szaro - bura, więc nadrabiamy kolory w kąciku plastycznym.
Laurki i kartki z życzeniami na karnawałowe party gotowe. Wszystkie zabawy i inne ważne wydarzenia zanotowane w pięknych kalendarzach :)
Pogoda za oknem szaro - bura, więc nadrabiamy kolory w kąciku plastycznym.
Laurki i kartki z życzeniami na karnawałowe party gotowe. Wszystkie zabawy i inne ważne wydarzenia zanotowane w pięknych kalendarzach :)
Zapraszamy rodziców dzieci (wraz z dziećmi), które w roku szkolnym 2024/2025 rozpoczną naukę w klasie I Szkoły Podstawowej nr 51 na spotkanie informacyjne dotyczące rekrutacji do szkoły podstawowej i organizacji klas I w dniu 13 lutego 2024 r. o godz. 17.00 w budynku przy ul. Krępickiej 50
W dniu 23 stycznia 2024 r. uczniowie klasy 3e z wychowawcą Anną Leśniewską udali się z przedstawieniem taneczno - artystycznym do DDPS w Leśnicy, aby wziąć udział w obchodach 4 rocznicy powstania tego wyjątkowego miejsca.
Dzieci pomimo trwających ferii z wielkim zaangażowaniem przygotowywały się do wystąpienia. Nad oprawą muzyczną tego wydarzenia czuwał nauczyciel Pan Maciej Kornalski, którego doświadczenie i wiedza pozwoliły uczniom nabyć nowe umiejętności artystyczne. Dzieci zaprezentowały tańce do piosenek Kasi Cerekwickiej pt. „Noel”, Marka Gwiazdowskiego pt. „Wymarzona” oraz do ballady Leonarda Cohena pt. „Hallelujah”.
Z okazji niedawno obchodzonych Dni Babci i Dziadka uczniowie przygotowali również przedstawienie pt. „Dziadek, stołek i rosołek”. Na zakończenie wspólnie wykonaliśmy piosenkę pt. „Niech nam żyją wszystkie babcie”. Nasz występ został nagrodzony gromkimi brawami. Zaangażowanie i zdolności artystyczne wychowanków naszej szkoły oraz wsparcie ze strony Rodziców w przygotowanie tego wydarzenia okazały się bezcenne.
Uroczystość swoją obecnością zaszczycił prezydent Wrocławia Pan Jacek Sutryk, który zaprosił młodych artystów do wspólnego zdjęcia. Ogromnym przeżyciem dla dzieci było uściśnięcie dłoni prezydenta oraz chwila rozmowy.
Radosna atmosfera wypełniła salę szkolnej świetlicy, gdy uczniowie klasy 7b wystawili niezwykły spektakl teatru kukiełkowy pt:. „Jak Wduś z krasnalami Wrocław ocalili”. Cała scena zamieniła się w magiczny świat, a świetlica stała się miejscem, gdzie każde dziecko mogło doświadczyć czarów teatralnej sztuki.
Spektakl nie tylko był widowiskiem, ale także wyjątkowym doświadczeniem. Dziewczęta i chłopcy z klasy 7b angażowali się w przedstawienie z pasją, zaskakując nawet najbardziej wymagających widzów. Ich zaangażowanie przełożyło się na fantastyczną atmosferę wśród publiczności.
Ogromne brawa i gorące oklaski były wyrazem uznania dla młodych aktorów. Widzowie, zarówno dzieci ze świetlicy, jak i uczniowie z trzech klas młodszych, z zapartym tchem śledzili każdy moment przedstawienia.
Teatralny projekt przerósł oczekiwania, stając się nie tylko doskonałą formą rozrywki, ale także narzędziem pokonywania nieśmiałości i odkrywania talentów wśród uczniów. To wyjątkowe doświadczenie podkreśla znaczenie sztuki w edukacji, wspierając rozwój kreatywności i pewności siebie.
Nie sposób pominąć kluczowego aspektu tego wydarzenia - integracji. Współpraca między uczniami klasy 7b nie tylko rozwijała umiejętności aktorskie, lecz także wzmacniała więzi i wspólnotę w szkolnej społeczności. To nie tylko spektakl dla widzów, lecz również źródło radości, uśmiechu i śmiechu dla samych uczestników.
Wpływ tego projektu na integrację szkolnej społeczności jest trwały. Teatr kukiełkowy nie tylko dostarczył rozrywki, lecz również ukazał, że wspólne działanie przynosi korzyści społeczności szkolnej. Integracja, zrozumienie i szacunek dla siebie nawzajem są wartościami, które zostały wzmocnione przez to wyjątkowe wydarzenie, pozostawiając trwały ślad na drodze wspólnego rozwoju uczniów.
My się mrozu nie boimy, tylko sztukę wciąż tworzymy.
To w ramach #LaboratoriaPrzyszlosci powstają takie dzieła.
W niedzielę 7 stycznia 2024 roku w kościele parafialnym pw św. Jadwigi Śląskiej w Leśnicy można było wysłuchać kolęd i obejrzeć taniec Noel w wykonaniu dzieci z klasy 3e.
Młodzi wykonawcy zaśpiewali Uciekali, uciekali, "Cicha noc", "Przybieżeli do Betlejem", "Świeć gwiazdeczko świeć". Występ uświetnił również pokaz Jasełek w wykonaniu uczniów klasy 2e.
Ciepłe przyjęcie i gromkie oklaski wynagrodziły trud przygotowań wszystkich wykonawców. Dzieci przygotowywały się do występu pod opieką nauczycieli naszej szkoły - Pani Edyty Pieńczykowskiej - Pawłowskiej, Pani Anny Leśniewskiej oraz Pana Macieja Kornalskiego.
Informowaliśmy o możliwości zapisów na półkolonie zimowe w naszej szkole.
Poniżej zamieszczamy plany półkolonii zimowej 2024, dla zapisanych uczestników.
W piątek 22.12.23 odbyło się w naszej szkole spotkanie jasełkowe. Uczniowie klas młodszych wraz z grupą „0” zebrali się w sali gimnastycznej. Uroczysty apel z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia prowadziły nauczycielki: Dorota Wiśniowska i Edyta Pieńczykowska - Pawłowska.
Jasełkowe widowisko pięknie zaprezentowali uczniowie kl.2e pod kierunkiem pani Edyty Pieńczykowskiej - Pawłowskiej oraz przedszkolaki z grupy „0” pod kierunkiem pani Bożeny Dudycz. Uczniowie klasy 2b wykonali na dzwonkach chromatycznych i na fletach piękną kolędę „Wśród nocnej ciszy”. Do występu przygotowała ich pani Iwona Florek. Na zakończenie uroczystości na scenie pojawili się uczniowie klasy 3e. Zaprezentowali oryginalny pantomimiczny taniec z lampionami. Nad występem grupy czuwała pani Anna Leśniewska.
Po zakończeniu uroczystości odbyło się wręczanie nagród i wyróżnień uczestnikom konkursu malarskiego „Jesienny raj”. Konkurs zorganizowany był przez nauczycielki klas młodszych: Annę Stańczak i Teresę Twardowską. Nagrody książkowe i dyplomy przyznano w dwóch grupach wiekowych, tj.: dzieci młodsze z klas 0 – 2, dzieci starsze z klas 3 – 4.
Nagrodzeni uczniowie:
z klas młodszych
z klas starszych
Klasy młodsze postanowiły rozpocząć nową tradycję - zimowy koncert świąteczny. Każda klasa I - III przygotowała piosenkę (lub dwie) o tematyce zimowo - świątecznej.
Jako gwiazda koncertu wystąpiły dzieci z oddziału przedszkolnego.
Mobilność uczniów staje się od kilkunastu lat jednym z wiodących trendów nowoczesnej edukacji. Jest to zrozumiałe, biorąc pod uwagę korzyści płynące z międzynarodowych wymian uczniowskich, takie jak nauka języka obcego, poznawanie nowych kultur i tradycji, nawiązywanie znajomości czy kształtowanie samodzielności uczniów. Dlatego w naszej szkole od jakiegoś czasu intensywnie wspieramy międzynarodową współpracę edukacyjną, pracujemy przy projektach eTwinning i powoli przygotowujemy się do zagranicznych edukacyjnych wyjazdów naszych uczniów i nauczycieli.
Tymczasem pod koniec grudnia w ramach projektu Erasmus+ leśnicką szkołę odwiedzili uczniowie czeskiej podstawówki w Lukovej. Wizyta trwała trzy dni. Pokazaliśmy im Wrocław, Leśnicę i SP 51 z najpiękniejszej strony. Widzieli Jarmark Bożonarodzeniowy na rynku, Hydropolis, Sky Tower, Kolejkowo oraz wystawę Lego. Opowiedzieliśmy im historię Zamku Leśnickiego i zaprowadziliśmy na spacer po okolicznym parku.
Bardzo spodobała im się nasza szkoła. Gości przywitał uroczyście dyrektor, pan Piotr Staniów i wręczył im pamiątkowe upominki. Następnie odbyły się specjalne lekcje. Zajęcia plastyczne poprowadziła pani Paulina Trafiałek, robotykę pan Piotr Łąk, a eksperymenty fizyczno - chemiczne pani Iwona Tokarska. Czesi poznali smak polskiej Pizzy Hut, McDonalda, ale i naszej szkolnej stołówki :-).
Niemal przez caly czas towarzyszyli im uczniowie z klasy 5e z panią Magdą Ruszkiewicz i Moniką Podlaską. Na pożegnanie polscy uczniowie wręczyli Czechom własnoręcznie przygotowane prezenty, a ci w rewanżu zaprosili nas do szkoły w Lukovej.
Wizytę Czechów przygotowała pani Rozalia Dziedzic, nasza szkolna koordynatorka międzynarodowych projektów eTwinning, ale pracował przy niej niemal cały szkolny zespół do spraw projektów międzynarodowych: pan Piotr Łąk, pani Elżbieta Munduć, pani Aldona Rokicka i pani Magdalena Ruszkiewicz.
Prace nad mobilnością edukacyjną uczniów SP 51 trwają i wkrótce nasi uczniowie również zaczną odwiedzać zagraniczne szkoły.
Powered by aSc EduPage