My się mrozu nie boimy, tylko sztukę wciąż tworzymy.
To w ramach #LaboratoriaPrzyszlosci powstają takie dzieła.
My się mrozu nie boimy, tylko sztukę wciąż tworzymy.
To w ramach #LaboratoriaPrzyszlosci powstają takie dzieła.
W niedzielę 7 stycznia 2024 roku w kościele parafialnym pw św. Jadwigi Śląskiej w Leśnicy można było wysłuchać kolęd i obejrzeć taniec Noel w wykonaniu dzieci z klasy 3e.
Młodzi wykonawcy zaśpiewali Uciekali, uciekali, "Cicha noc", "Przybieżeli do Betlejem", "Świeć gwiazdeczko świeć". Występ uświetnił również pokaz Jasełek w wykonaniu uczniów klasy 2e.
Ciepłe przyjęcie i gromkie oklaski wynagrodziły trud przygotowań wszystkich wykonawców. Dzieci przygotowywały się do występu pod opieką nauczycieli naszej szkoły - Pani Edyty Pieńczykowskiej - Pawłowskiej, Pani Anny Leśniewskiej oraz Pana Macieja Kornalskiego.
Informowaliśmy o możliwości zapisów na półkolonie zimowe w naszej szkole.
Poniżej zamieszczamy plany półkolonii zimowej 2024, dla zapisanych uczestników.
W piątek 22.12.23 odbyło się w naszej szkole spotkanie jasełkowe. Uczniowie klas młodszych wraz z grupą „0” zebrali się w sali gimnastycznej. Uroczysty apel z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia prowadziły nauczycielki: Dorota Wiśniowska i Edyta Pieńczykowska - Pawłowska.
Jasełkowe widowisko pięknie zaprezentowali uczniowie kl.2e pod kierunkiem pani Edyty Pieńczykowskiej - Pawłowskiej oraz przedszkolaki z grupy „0” pod kierunkiem pani Bożeny Dudycz. Uczniowie klasy 2b wykonali na dzwonkach chromatycznych i na fletach piękną kolędę „Wśród nocnej ciszy”. Do występu przygotowała ich pani Iwona Florek. Na zakończenie uroczystości na scenie pojawili się uczniowie klasy 3e. Zaprezentowali oryginalny pantomimiczny taniec z lampionami. Nad występem grupy czuwała pani Anna Leśniewska.
Po zakończeniu uroczystości odbyło się wręczanie nagród i wyróżnień uczestnikom konkursu malarskiego „Jesienny raj”. Konkurs zorganizowany był przez nauczycielki klas młodszych: Annę Stańczak i Teresę Twardowską. Nagrody książkowe i dyplomy przyznano w dwóch grupach wiekowych, tj.: dzieci młodsze z klas 0 – 2, dzieci starsze z klas 3 – 4.
Nagrodzeni uczniowie:
z klas młodszych
z klas starszych
Klasy młodsze postanowiły rozpocząć nową tradycję - zimowy koncert świąteczny. Każda klasa I - III przygotowała piosenkę (lub dwie) o tematyce zimowo - świątecznej.
Jako gwiazda koncertu wystąpiły dzieci z oddziału przedszkolnego.
Mobilność uczniów staje się od kilkunastu lat jednym z wiodących trendów nowoczesnej edukacji. Jest to zrozumiałe, biorąc pod uwagę korzyści płynące z międzynarodowych wymian uczniowskich, takie jak nauka języka obcego, poznawanie nowych kultur i tradycji, nawiązywanie znajomości czy kształtowanie samodzielności uczniów. Dlatego w naszej szkole od jakiegoś czasu intensywnie wspieramy międzynarodową współpracę edukacyjną, pracujemy przy projektach eTwinning i powoli przygotowujemy się do zagranicznych edukacyjnych wyjazdów naszych uczniów i nauczycieli.
Tymczasem pod koniec grudnia w ramach projektu Erasmus+ leśnicką szkołę odwiedzili uczniowie czeskiej podstawówki w Lukovej. Wizyta trwała trzy dni. Pokazaliśmy im Wrocław, Leśnicę i SP 51 z najpiękniejszej strony. Widzieli Jarmark Bożonarodzeniowy na rynku, Hydropolis, Sky Tower, Kolejkowo oraz wystawę Lego. Opowiedzieliśmy im historię Zamku Leśnickiego i zaprowadziliśmy na spacer po okolicznym parku.
Bardzo spodobała im się nasza szkoła. Gości przywitał uroczyście dyrektor, pan Piotr Staniów i wręczył im pamiątkowe upominki. Następnie odbyły się specjalne lekcje. Zajęcia plastyczne poprowadziła pani Paulina Trafiałek, robotykę pan Piotr Łąk, a eksperymenty fizyczno - chemiczne pani Iwona Tokarska. Czesi poznali smak polskiej Pizzy Hut, McDonalda, ale i naszej szkolnej stołówki :-).
Niemal przez caly czas towarzyszyli im uczniowie z klasy 5e z panią Magdą Ruszkiewicz i Moniką Podlaską. Na pożegnanie polscy uczniowie wręczyli Czechom własnoręcznie przygotowane prezenty, a ci w rewanżu zaprosili nas do szkoły w Lukovej.
Wizytę Czechów przygotowała pani Rozalia Dziedzic, nasza szkolna koordynatorka międzynarodowych projektów eTwinning, ale pracował przy niej niemal cały szkolny zespół do spraw projektów międzynarodowych: pan Piotr Łąk, pani Elżbieta Munduć, pani Aldona Rokicka i pani Magdalena Ruszkiewicz.
Prace nad mobilnością edukacyjną uczniów SP 51 trwają i wkrótce nasi uczniowie również zaczną odwiedzać zagraniczne szkoły.
Dnia 18.12.2023r. członkowie kółka teatralnego z naszej szkoły wraz z resztą klasy 3e i nauczycielami Anną Leśniewską i Maciejem Kornalskim wybrali się do placówki Dzienny Dom Pomocy w Leśnicy z przedstawieniem świątecznym.
Uczniowie zaprezentowali taniec do utworu K.Cerekwickiej „Noel‟ oraz zaśpiewali kilka kolęd i piosenek świątecznych. Następnie dzieci złożyły życzenia i rozdały wszystkim przybyłym Seniorom słodkie upominki. Gospodarze oraz bywalcy DDP byli bardzo zadowoleni i wzruszeni z tego spotkania zapraszając nas do kolejnych odwiedzin.
Ta wizyta uświadomiła dzieciom, że obok nich żyją seniorzy, którzy czekają na to, aby ktoś poświęcił im choć odrobinę czasu i uwagi. Każde odwiedziny są dla tych osób wyjątkowym świętem. Udało nam się wywołać na twarzach widzów uśmiech i wzruszenie, co było dla nas bezcenne. Zaraz po wyjściu z DDP uczniowie zaczęli planować następne spotkanie.
Opiekę nad uczniami sprawowali również Rodzice uczniów klasy 3e.
Uczniowie kl. IIIa po raz kolejny przygotowali i przekazali prezenty dla mieszkańców Domu Samotnej Matki we Wrocławiu. Paczki otrzymały kilkuletnie dzieci, jedno dzieciątko nienarodzone i ich mamy.
Uczniowie wraz z rodzicami ofiarowali potrzebne maluszkom produkty, przykładowo pieluszki i inne środki higieniczne, witaminy, zabawki i książeczki, upominki dla mam (m. in. kosmetyki i słodycze) oraz artykuły spożywcze dla całego domu.
Paczki zostały zapakowane przez uczniów z kl. IIIa pod kierunkiem wychowawczyni – Pani Izabeli Moszyńskiej. Każdy mieszkaniec domu otrzymał specjalnie dla niego przygotowaną torbę z prezentami. Uczniowie włożyli wiele zaangażowania dopasowując zawartość paczek do wieku maluszków z Domu Samotnej Matki. Każda torba z prezentami opatrzona została samodzielnie przygotowanymi przez uczniów imiennymi i pięknie ozdobionymi karnetami.
Prezenty zostały dostarczone do Domu Samotnej Matki przed Świętami Bożego Narodzenia, aby mogły znaleźć się pod choinką.
Uczniowie kl. IIIa. już trzeci rok z rzędu przygotowywali prezenty świąteczne dla mieszkańców Domu Samotnej Matki.
15 grudnia uczniowie naszej szkoły z klas 7 i 8 wzięli udział w wydarzeniu "Hour of Code", zorganizowanym w Instytucie Informatyki UWr przez Koło Studentów Informatyki. Były to zajęcia mające na celu promowanie wśród uczniów wiedzy z zakresu programowania.
Wydarzenie składało się z dwóch części - teoretycznej i praktycznej. Po wykładzie i słodkim poczęstunku odbyły się warszaty, na których uczestnicy samodzielnie rozwiązywali zadania o różnym stopniu trudności, programując w języku Python. W razie potrzeby - pomocą służyli studenci informatyki.
Uczniowie wyszli z zajęć bardzo zadowoleni :)
7 grudnia w Sali Wielkiej Starego Ratusza odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom V edycji konkursu "Bądźmy EKO dla Wrocławia".
Celem konkursu było propagowanie postawy ekologicznej wśród uczniów szkół podstawowych. Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta - Jacek Sutryk.
Laureatem konkursu w głosowaniu internatów został uczeń naszej szkoły Kajetan Czachara z klasy 2e, który uzyskał 2110 głosów. W trakcie uroczystości Kajetanowi towarzyszyli dumni rodzice.
Gratulujemy Kajetanowi i życzymy kolejnych wygranych.
Powered by aSc EduPage