• Finaliści konkursu matematycznego KOMA 2021
          • Finaliści konkursu matematycznego KOMA'2021

• Miło nam poinformować, że w tegorocznym konkursie KOMA’2021 finalistami zostali następujący uczniowie:

w kategorii młodzików

• Karol Frąszczak  z klasy 4a

w  kategorii juniorów

• Fryderyk Król z klasy 6e

W roku szkolnym 2020/2021 zarówno Konkurs Matematyczny KOMA jak i finał konkursu odbył się w trybie zdalnym

W ściśle określonych warunkach uczniowie wysłuchali wykładu on-line przygotowanego  przez pracowników Instytutu Matematycznego Uniwersytetu Wrocławskiego i rozwiązywali zadania finałowe.

Gratulujemy naszym finalistom i życzymy dalszych sukcesów.

• wyniki konkursu mam talent
          • Mamy bardzo utalentowanych uczniów!

• Z wielką przyjemnością informujemy, że jury w składzie: Pani wicedyrektor Jolanta Karczakowska, Pani Adrianna Jakubczyk - Cipior, Pani Anna Zysiak ogłosiło wyniki szkolnego konkursu "Mam Talent". Wybór nie był łatwy, ponieważ mamy wśród naszych uczniów wiele utalentowanych osób.

Podajemy wyniki:

I miejsce ex aequo:

• Zuzanna Materlak z klasy 5b za pokaz tańca na drążku
            • Laura Pawlak za wykonanie "Wiosennego szkicu" oraz "Sonatiny"

• Hanna Traczyk z 5b za pokaz gimnastyki artystycznej

• Katarzyna Jodko z klasy 4c za pokaz sztuki iluzjonistycznej

wyróżnienie

• Julia Pietruszka za wykonanie "Ody do radości"

Dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy nagrodzonym.

Poniżej prezentujemy nadesłane filmy, na któych prezentujecie swoje talenty.

RSU wraz z opiekunem Panią Anną Zysiak

I miejsce Zuzanna Materlak - pokaz tańca na drążku

I miejsce Laura Pawlak - "Wiosenny szkic" oraz "Sonatina"

II miejsce Hanna Traczyk -  pokaz gimnastyki artystycznej

III miejsce Katarzyna Jodko - pokaz sztuki iluzjonistycznej

wyróżnnienie Julia Pietruszka -  "Oda do radości"

• Audycja radiowa naszego nauczyciela angielskiego

• Pan Marek Runiewicz serdecznie zaprasza na swoją autorską audycję I love English do internetowego Radia NaGłos.

- Jestem bardzo podekscytowany, bo audycja wraca po ponad 5 latach nieobecności. Będą ze mną wspaniali goście – autorytety związane z nauką języka angielskiego, ciekawostki i wskazówki wspomagające naukę języka angielskiego oraz dużo różnych gier i zabaw – mówi autor audycji. Chciałbym pokazać, że nauka języka angielskiego jest przyjemnością i otwiera przed nami nieograniczone możliwości.

- Zapraszam całą szkolną społeczność przed komputery, laptopy, tablety i smartfony w każdą środę o godz. 17:00. Audycja będzie dostępna pod linkiem:

• PRACE TECHNICZNEWYKONANE PODCZAS PANDEMII
          • Prace techniczne wykonane podczas nauki zdalnej

• Uczniowie klas 4-6 podczas nauczania online wykonali szereg ciekawych prac technicznych. Prace zostały zrobione starannie i przemyślanie z różnorodnych materiałów dostępnych w domach.

Zachęcam do obejrzenia wybranych prac przesłanych przez uczniów klas 4-6

Jolanta Sobczak-Wolska

• SP 51 razem na szczycie czyli Szkolna Korona Gór Polskich
          • SP 51 – razem na szczycie!

• Kochani… startujemy!

Z dniem 01.05.2021 rozpoczynamy nasz projekt:

„SP51 razem na szczycie czyli Szkolna Korona Gór Polski”!

Zapraszamy Was wszystkich (przedszkolaków, uczniów klas I-VIII, nauczycieli i pracowników szkoły) do wędrowania górskimi szlakami – zdobądźmy najwyższe szczyty 28 pasm górskich naszego kraju. Pokażmy, że w jedności siła – razem damy radę!

W szkole czekają już na Was plakaty, na których znajdą się Wasze zdjęcia – Górskich Zdobywców, którym niestraszne trudy wędrówki. Korona Gór Polski będzie nasza! :)

Poniżej załączamy regulamin oraz zgodę na udział w projekcie i czekamy na Wasze wiadomości e-mail (sp51naszczycie@gmail.com), wydrukowane zdjęcia oraz relacje z wycieczek.

Regulamin [PDF]

Zgoda na udział w projekcie [PDF]

Zgoda na udział w projekcie [DOC]

Do zobaczenia na szlakach!

Z górskim pozdrowieniem,

Elżbieta Jurkiewicz,

Edyta Rosiak-Żórańska

koordynatorki projektu „SP 51 razem na szczycie”

• Szkolny Mam Talent
          • Szkolny "Mam Talent"

• Drodzy Uczniowie!

Rada Samorządu Uczniowskiego zaprasza do udziału w konkursie "Mam Talent".

Jak co roku zachęcamy Was do zaprezentowania swoich wyjątkowych i niezwykle różnorodnych umiejętności, tym razem poprzez krótkie filmiki.

Nagrania audio - video nie mogą przekraczać 3 min. i powinny być dobrej jakości oraz przedstawiać całą sylwetkę. Prace należy przesłać do 10. 06. 2021 r., do p. Anny Zysiak poprzez platformę Teams.

Ciekawi jesteśmy jak niesamowicie różne talenty zaprezentujecie!

• Niecodzienna powtórka przed egzaminem

• Powtórzenie przed egzaminem w telegraficznym skrócie? W klasie 8d wszystko da się zrobić. Kreatywność uczniów jest wielka.

Co łączy  Emilię Plater z Urszulą Kochanowską, a Cześnika z Małym Księciem? I dlaczego Ordon był trochę przypalony?

Świtezianka utonęła w kałuży razem ze strzelcem, a Balladyna zbierała jagody do kapelusza. Duchy z "Dziadów" nie były wcale straszne, a Winicjusz znowu oświadczał się Ligii. Było wybuchowo i bardzo wesoło. Ale na pewno rysunki robione na gorąco zostaną na długo w naszej pamięci.

Trzymamy kciuki za ósmoklasistów! Niech im lektury sprzyjające będą! Połamania linijek i języków na matematyce i angielskim!