• Promujemy czytelnictwo

• W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0, w którym biorą udział dzieci z oddziału przedszkolnego, prowadzone są w tym roku różnorodne inicjatywy promujące czytelnictwo.

Dzięki zakupionym z programu książkom, od wielu miesięcy rozwijamy zainteresowania naszych najmłodszych uczniów.

Obecnie prowadzimy cykliczne prezentacje pt.:"Moja ulubiona bajka", podczas których dzieci przedstawiają okładki swoich ulubionych książek.

• Kiermasz Wielkanocny w świetlicy szkolnej

• W dniach 3 i 4.04.2023 w naszej świetlicy odbył się Kiermasz Wielkanocny. W sprzedaży były ozdoby na stół i dekoracje świąteczne, takie jak: baranki, zajączki, kurczaczki, kogutki, rzeżucha, wianuszki i wiele innych.

Dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na zakup gier i zabawek dla dzieci, szczególnie sprzętu sportowego.

Dziękujemy za zaangażowanie.

• Konkurs Recytatorski w świetlicy szkolnej

• W dniu 23.03.2023 w świetlicy szkolnej odbył się VIII Konkurs Recytatorski. Uczniowie deklamowali wiersze o tematyce dowolnej. Wszyscy byli bardzo dobrze przygotowani i przejęci występem przed publicznością. Dziękujemy za zaangażowanie w konkursie.

Oto laureaci:

I miejsce Kinga Gągorowska

II miejsce Maria Olbrych

III miejsce Leon Hajdasz i Igor Niedział

Gratulujemy!

• Czar Soplicowa
          • „Czar Soplicowa”

• Z wielką przyjemnością informujemy, że uczennice: Karolina Nowak z klasy 8f i Aleksandra Furgał z klasy 8c wzięły udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim "Czar Soplicowa", który odbył się w Muzeum Pana Tadeusza.

Dziewczyny godnie reprezentowały naszą szkołę, prezentując się fantastycznie - Karolina zajęła III miejsce. Jest to duży sukces, gdyż konkurs był przeprowadzony na bardzo wysokim poziomie, a  wszyscy uczestnicy wykazali się dużym profesjonalizmem i zaangażowaniem.

Gratulujemy!

• MISTRZYNI SZYMBORSKA

• 1 lutego rozpoczęliśmy działania związane z ogólnopolskim projektem MISTRZYNI SZYMBORSKA. Tym samym dołączyliśmy do grona kilkuset szkół z całej Polski, które postanowiły uczcić wypadającą w 2023 roku setną rocznicę urodzin noblistki.

Nasi uczniowie na lekcjach języka polskiego poznawali biografię i twórczość Szymborskiej, rozwiązywali quiz o jej życiu, tworzyli klasowe gazetki poświęcone pisarce oraz rysowali jej portret.

Do zabawy przyłączyli się również nauczyciele. Pod hasłem „Ulep swojego lepieja nauczycielu” wymyślali krótkie, zabawne rymowanki na wzór wierszowanych zabaw Szymborskiej.

Projekt kończymy międzyszkolnym konkursem na autorski teledysk do piosenki Sanah napisanej na podstawie słynnego wiersza Szymborskiej „Nic dwa razy”. Załączamy regulamin.

Regulamin konkursu [PDF]

Karta zgłoszenia na konkurs [PDF]

Zgoda rodzica [PDF]

• Reakcje węglowodorów  z Empiriuszem
          • Reakcje węglowodorów z „Empiriuszem”

• W marcu uczniowie klas 8 uczestniczyli w lekcjach chemii, podczas których wykonywali doświadczenia z wykorzystaniem wirtualnego laboratorium „Empiriusz”.

Tematem lekcji były reakcje węglowodorów – alkinów. Uczniowie samodzielnie wykonywali doświadczenia lub obserwowali pracę koleżanek i kolegów. Wszyscy uczniowie w trakcie lekcji zapisywali swoje obserwacje i wyciągali wnioski.

Jak zwykle dzieci przykładały dużą wagę do bezpieczeństwa pracy w laboratorium, mimo, iż było ono wirtualne.

Edyta Andrzejak-Janusz

• Bliżej przyrody – wizyta pana „Marcina z lasu”

• W marcu naszą szkołę odwiedził pan Marcin Kostrzyński – autor filmów przyrodniczych, obserwator przyrody, leśnik, dziennikarz, operator kamery, autor wideobloga na Facebooku oraz kanału na YouTube „Marcin z lasu”.

Pan Marcin podczas spotkania z uczniami klas 4 opowiedział o swoich najciekawszych obserwacjach przyrodniczych, nietypowym życiu w otoczeniu przyrody oraz niezwykle ciekawej pracy z kamerą wśród zwierząt. Wspomniał także o wielu książkach i artykułach, które napisał.

Pan Marcin przedstawił uczniom garść ciekawostek o zwierzętach, które wysnuł na podstawie własnych obserwacji i doświadczeń. Dzieci były niezwykle zainteresowane opowieściami, zdjęciami i filmikami. Pytań skierowanych do pana Marcina nie było końca i dzieci zgodnie uznały, że chciałyby, aby pan Marcin jeszcze raz w przyszłości odwiedził naszą szkołę.

Monika Podlaska

Edyta Andrzejak-Janusz

• Dyskoteka

• Tegoroczna dyskoteka karnawałowa dla uczniów z klas IV - VIII, której motywem przewodnim były szalone lata 80. i 90., odbyła się w piątek 10 lutego 2023r.

Jak zawsze wzbudziła u naszych uczniów wiele uśmiechu, radości i zadowolenia. Udekorowana kolorowymi balonami sala gimnastyczna stworzyła inspirujący do zabawy klimat.

Dzieci i nauczyciele mieli fantastyczne, zabawne i niezwykle inspirujące stroje. Wiele śmiechu wywołały też liczne konkursy przeprowadzone przez członkinie Rady Samorządu Uczniowskiego.

Dziękujemy wszystkim za miłą zabawę i zaangażowanie :)