• XXX Powiatowy Konkurs Krasomówczy

• 31.01.2024 21:33
      • 25.04.2024 r. w budynku Szkoły Podstawowej nr 51 we Wrocławiu przy ul. Krępickiej 50 odbędzie się XXX Powiatowy Konkurs Krasomówczy. Początek konkursu o godz. 10.00.
      • Uczestnicy Konkursu przygotowują do wyboru temat popularyzujący główne hasło Konkursu: "Gotycki Wrocław”, a w szczególności:

- Przedstawienie najciekawszych wydarzeń w dziejach Wrocławia zgodnie z przewodnim hasłem konkursu – "Gotycki Wrocław”

- "Pamiętasz? Śladami gotyckiego Wrocławia spacerowali nasi dziadkowie i rodzice” – opowieści prawdziwe i zmyślone

- Piękno wrocławskiego gotyku – najciekawsze obiekty architektoniczne

- "Działo się, działo !” – najciekawsze wydarzenia w dziejach średniowiecznego Wrocławia

- "Wrocław – nie tylko gotycki” – Opis zmian, jakie zaszły we Wrocławiu w dziejach

Mogą być również prezentowane takie tematy jak:

- Wrażenia ze szkolnej wycieczki po Dolnym Śląsku.

- Tematy popularyzujące historię, dzień dzisiejszy a także najciekawsze obiekty przyrodnicze i kulturowe Wrocławia i Dolnego Śląska.

Pisemne zgłoszenia do udziału w Konkursie należy przesłać do Szkoły Podstawowej nr 51 im. Jana Pawła II pocztą elektroniczną na adres piotr.staniow@wroclawskaedukacja.pl w terminie do 12 kwietnia 2024 r. (zmiana w stosunku do regulaminu ogólnego Wielkiej Nagrody Wrocławia)

Regulamin konkursu [PDF]

Karta zgłoszenia [PDF]