• "Pociąg do książek" - wyniki konkursu

• Mamy przyjemność ogłosić wyniki międzyświetlicowego literacko - plastycznego konkursu „Pociąg do książek”:

Aleksandra Bujacz, klasa 1b,

SP nr 50, im. Ossolineum
            • Julia Rafał, klasa 1e,
              Zespół szkolno - przedszkolny nr 15, SP nr 25 im. Franciszka Juszczaka

Serdecznie gratulujemy Uczniom oraz Opiekunom!

• WROCŁAWSKA MŁODZIEŻ RECYTUJE WROCŁAWSKICH POETÓW

• Zuzanna Lewera z klasy 5b po raz kolejny pokazała, że na scenie nie ma sobie równych.

Brawurowo zaprezentowała wiersz Andrzeja Waligórskiego pt.: „Zbroja”, który zapewnił jej zwycięstwo w szkolnych eliminacjach konkursu Wielkiej Nagrody Wrocławia WROCŁAWSKA MŁODZIEŻ RECYTUJE WROCŁAWSKICH POETÓW.  Już wkrótce to właśnie Zuzia będzie reprezentowała naszą szkołę w finale.

Brawa należą się również pozostałym uczestnikom konkursu, a szczególnie Tosi Hausner (II miejsce), Idzie Białoskórskiej (III miejsce), Asi Strug i Martynce Zych (wyróżnienia).

• Kiermasz Wielkanocny

• Zapraszamy do udziału w szkolnym kiermaszu wielkanocnym.

Kiermasz odbędzie się 27 marca 2024 roku od godz. 11.30 do 14.35 w budynku przy ul. Krępickiej.

Na stoiskach będzie można skosztować wielkanocnych przysmaków oraz kupić ozdoby świąteczne.

Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na potrzeby społeczności szkolnej tj. na zakup cebulek żonkili na planowaną Akcję Pola Nadziei oraz zakup poduszek relaksacyjnych i dodatkowego osprzętu (m.in. ławeczek) do budynków szkoły przy ul. Eluarda oraz Krępickiej.

• PACZKI DOBRYCH RELACJI

• Wolontariusze naszej szkoły mieli możliwość udziału w akcji dla potrzebujących mieszkańców: "Paczki dobrych relacji".

Zorganizowana ona była przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Prezydenta miasta. Całą akcję wspomogło Partnerstwo dla Leśnicy i okolic, przygotowując warsztaty rękodzieła i muzyczne występy.

Na tarasach OPT Zamek wolontariusze pomagali w organizacji wielkanocnego spotkania.

Mimo nieciekawej pogody, było radośnie i świątecznie.

• Luty w naszych sercach bardzo ciepły...

• Święto Zakochanych celebrowaliśmy dekorując sale ogromnymi kwiatami, tworząc piękne laurki, redagując życzenia. Ozdabialiśmy otoczenie (a nawet siebie!) również własnoręcznie wykonanymi cudownymi walentynkowymi naklejkami.

Bardzo wdzięcznym tematem okazał się również Tłusty Czwartek.

• Zdobyliśmy Koronę Wrocławia
          • Zdobyliśmy "Koronę Wrocławia"

• Od listopada do końca lutego uczniowie naszej szkoły wędrowali po Wrocławiu i jego wieżach. Sześciorgu udało się zobaczyć wszystkie.

Nie było łatwo, trzeba było pokonać setki schodów najwyższych wież. A były to:

• wieża Sky Tower- 212 m.
            • wieża archikatedry pw. św. Jana Chrzciciela- wys. 97 m.
            • wieża kościoła pw. św. Elżbiety - wys. 91 m.
            • wieża kościoła pw. Marii Magdaleny, tzw. "Mostek Pokutnic"- WYS. 45 m.
            • wieża matematyczna na Uniwersytecie Wrocławskim- wys. 42 m.

Uczniowie zdobyli odznaki oraz zostali wpisani na listę zdobywców Korony Wrocławia, na stronie internetowej Towarzystwa Miłośników Wrocławia.

Gratulujemy!

• Informacja o dyżurach świątecznych

• Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 51 we Wrocławiu informuje, że w dni robocze podczas przerwy świątecznej zapewnia opiekę uczniom, którzy w tych dniach pojawią się w szkole.

Dyżury nauczycieli będą pełnione w godzinach:

28.03.2024 - 7.00 – 17.00

29.03.2024 - 7.00 – 17.00

2.04.2024 - 7.00 – 17.00

Prosimy rodziców o wcześniejsze (do 21.03.2024) zgłaszanie obecności dzieci, poprzez wypełnienie deklaracji pobytu dziecka i złożenie jej u wychowawcy klasy lub w sekretariacie.

• Warsztaty SmartStop

• Klasa 3d wzięła udział w warsztatach SmartStop, które przeprowadzili uczniowie VI Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu.

Maja, Piotrek, Martyna, Weronika i Adam pokazali młodszym kolegom i koleżankom jak wesoło można spędzać czas bez urządzeń ekranowych. Podczas warsztatów licealiści poruszali kwestie uzależnienia i bezpieczeństwa w sieci.

Dziękujemy im za wartościową i potrzebną akcję.

• Dzień Pizzy w 3d

• Z okazji Międzynarodowego Dnia Pizzy uczniowie klasy 3d przygotowali samodzielnie pyszne pizze.

Podczas warsztatów poznali tajniki przepisu na najlepszą pizzę świata, jej historię, kulturę przyrządzania i ciekawostki związane z tym pysznym daniem.

• Bal karnawałowy klas młodszych

• 29 stycznia odbył się Bal Karnawałowy klas 0 - 3.

Dzieci tańczyły przy skocznej muzyce i brały udział w grach i zabawach organizowanych przez animatorów. Piękne stroje, radość w oczach dzieci, integracja i niezapomniane emocje, które na zawsze zostaną w sercach są bezcenne.